Borówkowe Warsztaty już 22 czerwca 2019
Sezon 2019 okazuje się być dosyć trudny dla producentów borówki. Czynniki pogodowe mają duży wpływ na tegoroczne plonowanie. Pojawia się w takiej sytuacji pytania, jak w takich warunkach utrzymać jakość owoców i dobrą kondycję roślin?  Wszystko wskazuje na to, że przy rosnącej podaży owoców, naprawdę dobrze można będzie sprzedać tylko te najwyższej jakości. Zapraszamy na przedsezonowe spotkanie plantatorów borówki – Borówkowe Warsztaty 2019, już w sobotę 22 czerwca w Karczmiskach.

W gospodarstwie dr Pawła Krawca w Karczmiskach uprawa borówki ma nietypowy charakter. Oprócz tego że jest to plantacja towarowa (odmian ‘Bluecrop’) to również prowadzone jest tu szereg doświadczeń związanych z nawożeniem, ochroną i innymi zagadnieniami uprawowymi. To pozwala pozyskiwać wiele cennych informacji związanych z uprawą borówki. Dlatego warto będzie spotkać w tym właśnie miejscu, by w gronie specjalistów podyskutować o tegorocznych problemach w produkcji i jak najlepiej przygotować się do zbiorów. W ramach spotkania odbędą się krótkie warsztaty teoretyczne, a w części praktycznej można będzie zapoznać się z tematyką prowadzonych doświadczeń, jak również wsiąść udział w pokazach różnych systemów przygotowania stanowiska do sadzenia borówki. W spotkaniu wezmą również udział firmy oferujące różne środki produkcji i rozwiązania do uprawy borówki.

Program Borówkowe Warsztaty 2019

22 czerwca 2019, Karczmiska Drugie, ul. Owocowa 16

Rejestracja uczestników od godziny 12.00  

Prezentacje w hali 13.00-15.00

  • Przywitanie uczestników spotkania
  • Fertygacja nie musi być trudna, optymalne rozwiązania technologiczne  – Łukasz Głuszcz, Milex
  • Zasady przygotowywania pożywki oraz programu fertygacyjnego dla borówek – dr Andrzej Grenda, Yara Poland
  • Nietypowe zjawiska na plantacji borówki – przyczyny i identyfikacja – dr Aneta Chałańska, NEFscience
  • Dobre przygotowanie do zbiorów – zasady BHP a certyfikacja – Karol Milaniuk, FreshMazovia
  • Trudny początek sezonu i co dalej? – Mariusz Podymniak i dr Paweł Krawiec

Część polowa: 15.00- 16.30

  • Prezentacja doświadczeń borówkowych – dr Paweł Krawiec
  • Kiedy zacząć zbiory borówki – Tomasz Sobczak
  • Przygotowanie stanowiska do sadzenia borówki – na zagonach czy bez?

Od. 16.30 – dyskusje przy grillu

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wcześniejszej REJESTRACJI przez formularz. Wstęp na spotkanie jest płatny i wynosi 50 zł/osoby. Dla wszystkich uczestników dostępne będą napoje zimne i gorące oraz ciepły posiłek.

Przypominamy, że na spotkanie można przywieść pędy lub fragmenty roślin z objawami chorób, szkodników lub innych anomalii wzrostowych. Również można będzie dostarczyć glebę ze stanowisk gdzie rośliny wykazują nietypowy wzrost. Próbki przebada bezpłatnie dr  Aneta Chałańska z NEFscience. Więcej szczegółów http://jagodnik.pl/borowkowe-warsztaty-2019-czyli-dobre-przygotowanie-do-nowego-sezonu/

 

Konsultacje fitopatologiczne z gatunków: borówka, malina, truskawka (możliwość przywiezienia materiału roślinnego i wstępnej oceny na miejscu) – dr Beata Hetman – Diagnostyka Chorób Roślin i Ochrona Beata Hetman

Spotkajmy się przed sezonem, by lepiej przygotować się do zbiorów!

Poprzedni artykułMalinowe Warsztaty – już 23 czerwca 2019
Następny artykułMalinowe Warsztaty 2019 – kompleksowa ochrona malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj