W projekcie Borówkowe Factory rośliny będą rosły na podwyższonych zagonach przykrytych agrotkaniną dostarczoną przez firmę Agrimpex, która również podjęła się zadania ich wykonania. Zagony w większości okryto czarno-białą agrotkaniną Dual Agro, a te przeznaczone pod uprawę w donicach – tkaniną czarną Pegas Agro o gramaturze 100 g/m2.

Po wprowadzeniu dużej ilości torfu dostarczonego przez firmę UAB Linkona z Litwy, wymieszaniu go z glebą i wcześniej rozsypanymi trocinami (czytaj również tutaj), nadszedł czas na formowanie zagonów. Wykonała to firma Agrimpex, która również usługowo wykonuje to dla klientów, kupujących materiały do ściółkowania. Do pracy z tą maszyną wykorzystany został ciągnik o mocy 120 KM. Podczas formowania zagonów ta maszyną gleba jest jeszcze raz spulchniona, formowany i zagęszczany jest zagon i okrywany agrotkaniną. Zagony na których będą rosły rośliny zostały przykryte tkaniną biało czarną Dual Agro o luźnym splocie. Zdecydowaliśmy się na tą właśnie tkaninę tak by nie podnosić temperatury podłoża w okresie wiosennym i nie pobudzać roślin do zbyt wczesnego wzrostu roślin – podkreśla dr Paweł Krawiec. Zagony pod uprawę w doniczkach zostały przykryte tkaniną czarną Agrola.

 

Zagony przygotowane do sadzenia borówki

Po uformowaniu zagonów, rozpoczęto prace zwianą z wycinaniem otworów pod rośliny przy użyciu wyparki gazowej. Celowo wycięto większe otwory tak by łatwiej było sadzić rośliny. Miejsca te później zostaną obsypane trocinami.

Polityka prywatnosci *


Poprzedni artykułOchrona porzeczki – wiele wyzwań, jedna odpowiedź
Następny artykułŚwiatowa produkcja i handel truskawką. Przegląd sytuacji na przełomie kwietnia i maja, cz. 1 – Europa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj