W projekcie Borówkowe Factory rośliny będą rosły na podwyższonych zagonach przykrytych agrotkaniną dostarczoną przez firmę Agrimpex, która również podjęła się zadania ich wykonania. Zagony w większości okryto czarno-białą agrotkaniną Dual Agro, a te przeznaczone pod uprawę w donicach – tkaniną czarną Pegas Agro o gramaturze 100 g/m2.

Po wprowadzeniu dużej ilości torfu dostarczonego przez firmę UAB Linkona z Litwy, wymieszaniu go z glebą i wcześniej rozsypanymi trocinami (czytaj również tutaj), nadszedł czas na formowanie zagonów. Wykonała to firma Agrimpex, która również usługowo wykonuje to dla klientów, kupujących materiały do ściółkowania. Do pracy z tą maszyną wykorzystany został ciągnik o mocy 120 KM. Podczas formowania zagonów ta maszyną gleba jest jeszcze raz spulchniona, formowany i zagęszczany jest zagon i okrywany agrotkaniną. Zagony na których będą rosły rośliny zostały przykryte tkaniną biało czarną Dual Agro o luźnym splocie. Zdecydowaliśmy się na tą właśnie tkaninę tak by nie podnosić temperatury podłoża w okresie wiosennym i nie pobudzać roślin do zbyt wczesnego wzrostu roślin – podkreśla dr Paweł Krawiec. Zagony pod uprawę w doniczkach zostały przykryte tkaniną czarną Agrola.

 

Zagony przygotowane do sadzenia borówki

Po uformowaniu zagonów, rozpoczęto prace zwianą z wycinaniem otworów pod rośliny przy użyciu wyparki gazowej. Celowo wycięto większe otwory tak by łatwiej było sadzić rośliny. Miejsca te później zostaną obsypane trocinami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here