O wydarzeniu jakie odbyło się w holenderskiej siedzibie szkółki Fall Creek Farm & Nursery, pisaliśmy już na naszym portalu. Było to cenne spotkanie nie tylko dla plantatorów ale również przedstawili sieci handlowych. Mogli się oni przekonać jakie zmiany następują na rynku odmian i jak postrzegane mogą być te owoce przez konsumentów.

Podczas spotkania przedstawiciele Fall Creek zaprezentowali gamę nowych odmian już dostępnych w ofercie, jak też takich które mają ją wzbogacić w niedalekiej przyszłości. Zawarte są one w kategorii Fall Creek Sellection. Pokazaliśmy uczestnikom naszych Dni Otwartych owoce odmian, których mogli spróbować i porównać z innymi dostępnymi na rynku. Zaprosiliśmy także przedstawicieli sieci handlowych, aby mogli zapoznać się z naszymi odmianami oraz omówić i lepiej zrozumieć przyszłe potrzeby konsumentów oraz ograniczenia w produkcji borówek z jakimi borykają się plantatorzy. Stworzyliśmy więc szeroką platformę do wymiany informacji dla wielu osób z branży borówkowe – mówi Hans Liekens – manager na region EMEnA.

Mariusz Padewski, doradca techniczny Fall Creek zwracał uwagę na jakość materiału szkółkarskiego, jaki produkowany jest w holenderskiej szkółce, głównie na potrzeby rynków Europy wschodniej i południowej. Obecnie produkujemy nasze rośliny w 2 l, kwadratowych donicach, gdzie każda z nich posiada nadrukowaną automatycznie informację z nazwą odmiany i numerem partii. Dzięki odpowiednim zabiegom w szkółce produkujemy bardzo wyrównany materiał, gdzie rośliny muszą mieć co najmniej 3 pędy wyrastające z doniczki – podkreślał M. Padewski. Wśród produkowanych odmian są przede wszystkim pozycje z oferty Fall Creek, czyli ‘Top Shelf’, ‘Blue Ribbon’, ‘Valor’, ‘Cargo’ i ‘Last Call’, ale również odmiany wyhodowane w Michigan State University czyli  ‘Draper’, ‘Aurora’ i ‘Liberty’.

Więcej informacji w przygotowanym materiale filmowym:   

Wszystkich plantatorów borówki zapraszamy na spotkanie już 4 września 2020:

Poprzedni artykułBiologiczne metody ograniczania szkodników – Borówkowe Factory 2020
Następny artykułTSW 2021 – przygotowania do kolejnej edycji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj