Bayer inwestuje w nowe odmiany truskawek

Plonowanie odmiany 'Malling Centenary'Firma Bayer ogłosiła rozszerzenie swojej wiodącej działalności jaką są produkty w zakresie ochrony owoców i warzyw o nowe odmiany truskawek. Wraz z przejęciem aktywów truskawkowych brytyjskiego instytutu NIAB, znanego z wielu cennych odmian truskawek m.in. z serii Malling, będzie mogła oferować nowe odmiany truskawek. To centrum badawcze pozwoli również realizować badania z zakresu ochrony truskawek.

Przejęcie NIAB w Wielkiej Brytanii ma pozwolić również na wprowadzenie szerszej gamy rozwiązań dla producentów truskawek zarówno z zakresu ochrony biologicznej jak też chemicznej.

Truskawki są najszybciej rozwijającą się uprawą owoców, a popyt na nie jest przez cały rok i najczęściej przewyższa podaż. Truskawki są liderami w sprzedaży świeżych owoców, mając 23% udział w ich sprzedaży. Wraz z wejściem firmy Bayer w sektor truskawek, będziemy oferować najlepszą genetykę w połączeniu z innowacyjnymi produktami ochrony roślin i rozwiązaniami cyfrowymi dedykowanymi tej uprawie. Dodanie truskawek do portfolio Bayer jest naturalnym postępem, który na wielu naszych klientach robi duże wrażenie – informuje Inci Dannenberg, szef firmy Bayer’s Vegetables.

Program hodowli truskawek w NIAB realizowany jest od ponad 40 lat, swoimi korzeniami sięgając Stacji Doświadczalnej w East Malling, która znajduje się w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii. 

Zbudowaliśmy solidne podstawy w precyzyjnych możliwościach hodowlanych i nie możemy się doczekać wprowadzenia ich w sektorze nowych odmian truskawkiSkorzystanie z tych technik pozwoli nam kontynuować postępy na fundamencie ustalonym przez NIAB i dostarczanie jeszcze lepszych odmian truskawek plantatorom na całym świecie – powiedział JD Rossouw, szef działu badań i rozwoju warzyw w Bayer’s Crop Science Division.

Przejęcie NIAB ma zostać ukończone do 1 stycznia 2024 r.

Źródło: Bayer

Poprzedni artykułUpraw malin w intensywnej techologii
Następny artykułUkraina może zostać liderem w eksporcie mrożonych malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj