Akademia Uprawy Truskawek 2022, cz. 3: Jakość czy plon?




W kolejny czwartek, 17 lutego o godzinie 17.00, rozpocznie się kolejna, trzecia już edycja tegorocznej Akademii Uprawy Truskawek (AUT 2022). Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na ważne pytanie: Jakość czy plon? Taki dylemat często pojawia się w dyskusjach plantatorów i specjalistów branżowych. Czy jest jedna dobra odpowiedź, której można tu udzielić? Zapraszam na webinar w najbliższy czwartek. Przekonamy się.

Jakość czy plon?

Uzyskanie wysokiej wydajności jest oczywistym celem większości, jeśli nie wszystkich plantatorów. Rynek stawia jednak obecnie coraz to bardziej wygórowane wymogi także względem jakości owoców. Zasada „masa to kasa” nie zawsze sprawdza się w warunkach rosnących kosztów środków produkcji czy nawarstwiających się barier w zatrudnianiu pracowników do zbioru i pielęgnacyjnych prac na plantacjach truskawek. W optymalnym scenariuszu ogrodnik nie powinien wybierać między wysoką jakością owoców a ich obfitością. Ale czy jest on możliwy? Czy można produkować dużo i dobrze? Zapytam o to specjalistów z truskawkowego rynku, którzy w czwartkowe popołudnie pojawią się w wirtualnym studio czasopisma Jagodnik.

Kogo będzie można posłuchać?

Część merytoryczną trzeciego webinaru z serii AUT 2022 otworzy wystąpienie Jacka Witkowskiego z Timac Agro Polska. Doradca przedstawi racjonalne podejście do zagadnienia nawożenia i biostymulacji roślin. Widzowie mogą spodziewać się także sporej dawki praktycznych informacji wypływających z doświadczenia prelegenta. On sam prowadzi bowiem gospodarstwo truskawkowe, a ponadto jest znawcą specyfiki czerwińskiej strefy produkcji truskawek, w której mieszka i funkcjonuje. Po nim mówił będzie inny ogrodnik-praktyk, czyli Michał Malicki, doradca UPL. Tematem jego wystąpienia będzie zabieganie o jakość owoców. Ostatnia, trzecia prezentacja będzie mieć dwóch autorów. Wspólne wystąpienie przygotują Monika Samolej i Wojciech Woźniak z Poland Plants. Przybliżą oni specyfikę odmian truskawek, które są w stanie spełnić oczekiwania tak plantatorów jak i odbiorców owoców. W wystąpieniu ujęte zostaną kreacje, które dobrze poradziły sobie w ostatnich sezonach jak i nieźle rokujące nowości.

Warto pytać

Najbliższe webinarium będzie transmitowane „na żywo” w mediach społecznościowych. Będzie można je obejrzeć na profilu czasopisma Jagodnik na Facebook-u oraz na kanale periodyku w serwisie YouTube. W trakcie wydarzenia aktywny będzie chat. Można skorzystać z tego udogodnienia do prowadzenia rozmów z innymi widzami, komentowania wystąpień, a przede wszystkim do zadawania pytań prelegentom. Odpowiedzi na nadesłane pytania udzielone zostaną w drugiej części webinarium. Już teraz zachęcam do zarezerwowania sobie tego terminu: najbliższy czwartek, 17 lutego, o godzinie 17.00. Bądźcie z nami!







Poprzedni artykuł„Maliny w tunelach – uprawa od podstaw”: druga odsłona. Podsumowanie.
Następny artykułCeny truskawek w połowie lutego

2 KOMENTARZE

  1. Pana z Upl prosimy by wykład był merytoryczny i zawierał jakieś ciekawe zagadnienia a nie była to tylko jak każdy wyklad tego Pana autoreklama wszystkiego co tylko ma firma w sprzedaży z rejestracją na truskawke

  2. Większość tych wykładów nie wnosi nic nowego , każdy kto się stara zajmować chociaż odrobinę profesjonalnie uprawą truskawek zdaje sobie sprawę z istniejących problemów.
    Zróbcie wykład na temat fertygacji truskawek w uprawie w matach kokosowych,ten pierwszy był dobry, ale nie poruszył wszystkich zagadnień związanych z tą technologią.
    Każdy kto spróbuje tej technologii bardzo szybko się przekonuje że to nie jest takie proste.
    Tylko, wykład nie na zasadzie, do czego służy pH-metr ,lub konduktometr 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj