Alfa Centauri i Akcent Niwa

Alfa Centauri, (fot. A. Orzeł)

Firma Niwa Hodowla Roślin Jagodowych sp. z o.o. z siedzibą w Brzeznej serdecznie zaprasza do zakupu sadzonek truskawki deserowej 'Alfa Centauri’ oraz powtarzającej owocowanie najnowszej odmiany wprowadzonej do obrotu w 2015 roku 'Akcent Niwa’.

Sadzonki z bryłą korzeniową produkowane są w tunelach foliowych z roślin pochodzących z kultur tkankowych, dzięki czemu ograniczone jest do minimum ryzyko zarażenia ich chorobami i pasożytami, co ułatwia utrzymanie założonej plantacji w odpowiedniej zdrowotności. Istnieje możliwość pozyskania licencji na mnożenie tych odmian.

Sadzonki korzeniowe odmiany Alfa Centauri
Sadzonki korzeniowe odmiany Alfa Centauri
Sadzonki korzeniowe odmiany Akcent Niwa
Sadzonki korzeniowe odmiany Akcent Niwa
Alfa
'Alfa Centauri’ jest odmianą późną

 

 

 

 

 

 

 

’Alfa Centauri’ jest odmianą późną posiadającą w rodowodzie między innymi Pandorę i Marmoladę. Owocuje w nieco późniejszym terminie niż Pandora (owocuje nawet do końca lipca) nie wymaga zapylacza. Roślina niewielkiego wzrostu o ciemno zielonych liściach i średnio zwartej budowie jest mało podatna na choroby układu korzeniowego i liści. Z racji późnej pory kwitnienia kwiaty rzadko uszkadzane przez przymrozki. Owoce są szeroko-stożkowate, duże i bardzo duże, dość wyrównane. Skórka żywoczerwona z silnym połyskiem, miąższ kremowy, komora powietrzna zwłaszcza w największych owocach wyraźna. Owoce są średnio zwarte, mało podatne na uszkodzenia w czasie transportu. Odmiana jest bardzo plenna. Przy odpowiedniej uprawie uzyskuje się plon przekraczający 30 ton z hektara w okresie kiedy większość odmian przestaje owocować.

Akcent Niwa
Akcent Niwa

’Akcent Niwa’ to odmiana powtarzająca owocowanie, W swoim rodowodzie posiada odmiany: Selva , Everest, Elsanta, Kent, Gariguette, Evita oraz poziomkę (F. vesca). Owoce atrakcyjne, o skórce ciemno czerwonej, mało podatnej na uszkodzenia. Miąższ jest zwarty, ciemno czerwony, owoce smaczne. Zarówno długość owocowania, bardzo dobry smak, silny zapach, jak i ciemno czerwona barwa owoców sprawiają, że odmiana ta może być polecana do konsumpcji bezpośredniej oraz stanowić dodatek w stanie świeżym do wyrobów mleczarskich, cukierniczych i różnego rodzaju deserów. Roślina charakteryzuje się średnio silną budową, dość zwarta, o pokroju średnio spłaszczonym, Mało podatna na choroby.

Więcej informacji można uzyskać: tel. +48 694-499-642, e-mail: biuro@niwabrzezna.pl

 

Poprzedni artykułTruskawki do tłoczenia – przed sezonem
Następny artykułZabiegi wzmacniające odporność roślin na przymrozki oraz niwelujące stres przechłodzenia – Komunikat VII dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj