Linki Agro Pet – nowe rozwiązanie do mocowania pędów maliny

linki agro pet

Linki Agro Pet to alternatywa dla powszechnie używanych na wielu plantacjach sznurków polipropylenowych czy drutów, które służą do podtrzymywania pędów w rzędach. Wykonane są z poliestru typu monofilamet (włókno jednego rodzaju).

Dotychczas linki Agro Pet wykorzystywano przede wszystkim podczas montowania kurtyn cieniujących w szklarniach, ale ze względu na swoją wytrzymałość mogą być używane jako linki podtrzymujące nie tylko pędy malin, ale nawet drzewa. Linki te są 6 razy lżejsze od drutu oraz łatwiejsze w montażu. Materiał, z którego są wykonane jest stabilizowany przeciwko promieniom UV, odporny na niską jak i wysoką temperaturę oraz stosowane do ochrony środki ochrony roślin. W uprawie malin wystarczająca jest linka o grubości 1,8 mm, która ma wytrzymałość 120 kg/mb.

tomasz szuławym, ceres, linki agro petJak informuje Tomasz Szuławy z firmy Ceres, w której ofercie są linki Agro Pet, dzięki temu, że są one zbudowane z jednorodnego tworzywa poliestrowego mogą być z powodzeniem montowane i ściągane, bez obawy na jej odkształcanie się. Linki Agro Pet charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem rozciągliwości – można powiedzieć, że raz dobrze naciągnięte nie wymagają ponownego naciągania. Jedyną możliwością jej uszkodzenia jest jej nacięcie przez sekator w czasie prac pielęgnacyjnych. Linka na przekroju na kształt walca i jest również bardzo gładka, dzięki czemu nie będzie uszkadzać mocowanych do niej pędów lub nowo wyrastających. Szpula o masie 10 kg zawiera 2750 mb tego materiału, a jej cena wynosi około 300 zł/rolkę.

Optymalnym rozwiązaniem do montowania tych linek na końcach rzędów są złączki typu gripple, które za pomocą specjalnych szczypiec pozwalają na bardzo silne napięcie linek, a w razie potrzeby na ich poluzowanie.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here