Borówki pod koniec czerwca – owoce rosną, ale ..
Pod koniec czerwca na plantacji borówki prowadzonej w ramach Borówkowego Factory widać już dokładnie jaki będzie potencjał plonotwórczy poszczególnych odmian. Owoce rosną, ale … warto jeszcze zadbać o to, by wszystkie dorosły do wielkości zapewniającej atrakcyjny wygląd i dobre ceny w momencie zbiorów. Jak to zrobić i na co jeszcze zwrócić uwagę plantacjach borówki pod koniec czerwca – podpowiada Michał Malicki z UPL Polska.

Obecnie panujące warunki pogodowe są dość zmienne. Fale upałów przeplatają się z deszczowymi dniami i chłodnymi nocami. Nic więc dziwnego, że na roślinach borówki pojawiają się plamy na liściach i zaburzenia we wzroście. Widać też w niektórych miejscach już pierwsze objawy szarej pleśni. Z tego względu ochrona fungicydowa w okresie poprzedzającym zbiory owoców jest ciągle potrzebna.

Owoce borówki pod koniec czerwca intensywnie przyrastają. Kluczowe w tym okresie jest zadbanie o to by miały one odpowiedni rozmiar aż do końca zbiorów. Warto w tym okresie wykonać program stymulacji rozwoju owoców, produktami pobudzającymi podziały komórkowe i ich przyrastanie na wielkość. Dlatego tuż po kwitnieniu polecam zastosowanie nawozu Calibra – mówi Michał Malicki z UPL Polska. To produkt zawierający wyciągi z alg morskich niekierunkowane na intensyfikację podziałów komórkowych.  

Borówka pod koniec czerwca

Poprzedni artykułAgrowłóknina w uprawia malin. Jak ją wykorzystać optymalnie? 
Następny artykułTrwają zbiory granatowych jagód!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj