Zadbajmy o wczesne borówki po zbiorze oraz jakość owoców późniejszych odmian – aktualne rekomendacje


Zbiory borówek trwają już kilka tygodni. Na plantacjach najwcześniejszych odmian jak np. ‘Duke’ owoce już zostały zerwana lub pomału się kończą. Na części plantacji z późnymi odmianami część owoców jest jeszcze zielona, lub pojawiają się pierwsze niebieskie jagody. Warto zapoznać się z aktualnymi rekomendacjami dotyczącymi właściwego odżywienia owoców oraz przygotować się do zabiegów nawożenia pozbiorczego.

Jak informuje Michał Wojcieszek z firmy Yara Poland, na plantacjach późnych odmian, w celu poprawy jędrności owoców warto zastosować nawóz YaraVita Stopit, który zapewnia dobre dostarczenie wapnia do niewybarwionych jeszcze owoców pozytywnie wpływając na jędrność owoców w czasie zbioru oraz ich trwałość pozbiorczą.

W czasie zbioru owoców warto rośliny regularnie (raz w tygodniu) nawozić produktami YaraTera Superba Blue lub nawozem YaraTera Kristalon Brązowy. 

Na plantacjach odmian bardzo wczesnych, gdzie kończą się zbiory warto przygotować się do nawożenia pozbiorczego. Do tego celu wato wykorzystać nawóz YaraTera Kristalon Brązowy. Produkt ten ma niewielką zawartość azotu (3%) i bardzo dużą zawartość potasu (38%) oraz fosfor i mikroelementy, takie jak cyn i bor. 

Dlaczego warto zastosować ten produkt po zbiorze borówek, kiedy je prowadzić i jak długo dowiecie się z materiału filmowego. W materiale również informacje dotyczące dokarmiania dolistnego borówek.

Poprzedni artykułEfektowe i sprawdzone rozwiązania w uprawie malin – z doświadczeń do praktyki
Następny artykułJak zadbać o plantacje truskawek po zbiorach owoców?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj