Wyróżnienie dla SunBerry na targach w Madrycie

Przedstawiciele grupy SunBerry Agnieszka i Rafał Leguccy w towarzystwie Elżbiety Rafalskiej i Witolda Boguty na targach FruitAttraction
W Targach Fruit Attraction, które odbywały się w Madrycie, w dniach 18-20 października licznie wzięli udział przedstawiciele z Polski. Na polskim stoisku narodowym, zorganizowanym przy współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Grup Producentów Owoców i Warzyw, swoją ofertą zaprezentowało 9 grup producenckich. Wśród nich znalazła się Grupa SunBerry reprezentująca sektor borówkowy.

Jak podkreśla Rafała Legucki, prezes grupy SunBerry warto uczestniczyć w każdych targach, które dają możliwość zaprezentowanie swojej oferty handlowej. Okazuje się to być szczególnie ważne w sytuacji gdy podaż borówki na europejskim rynku stale rośnie, a w najbliższych latach należy się spodziewać nasilania się konkurencji z krajów pozaeuropejskich. Już w tym sezonie widać było, że atrakcyjny do tej pory dla polskich producentów wrzesień, okazała się trudnym miesiącem w sprzedaży. Związane było to z wyjątkowo wczesnymi dostawami borówek z Peru, które na rynek Wielkiej Brytanii trafiły już na początku września – mówi Rafał Legucki.

Udział grupy SunBerry na hiszpańskich targach zaprocentował tez wyróżnieniem przyznanym przez Ambasadę RP w Królestwie Hiszpanii za aktywną promocję polskich borówek i ich przetworów. W trakcie trwania targów polskie stoisko narodowe odwiedziła również Pani Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wyróżnienie przyznane grupie SunBerry, specjalizującej się w produkcji borówek


Poprzedni artykułKonsolidacja w branży przetwórczej
Następny artykułRekordowy eksport mrożonych truskawek z Ukrainy