Wszystko do uprawy porzeczek

IV Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa IBA, Bayer CropScience, New Holland Agriculture, Timac Agro, WeremczukDo organizacji IV Międzynarodowej Konferencji Porzeczkowej IBA przyczynili się również główni sponsorzy czyli firmy Bayer CropScience, New Holland Agriculture, Timac Agro i Weremczuk oraz pozostali sponsorzy i wystawcy. Była więc okazja do poznania oferty tych firm.

Jak informował Mirosław Korzeniowski z firmy Bayer CropScience, oferta tego koncernu w najbliższych latach znacznie się poszerzy. W tej chwili plantatorzy czarnych porzeczek mogą korzystać z takich środków jak Zato 50 WG (do zwalczania amerykańskiego mączniaka agrestu, opadziny liści i rdzy wejmutkowo-porzeczkowej), Decis Mega 50 EW i Calypso 480 SC (pryszczarek porzeczkowiak pędowy, przeziernik porzeczkowiec). W planach jest rejestracja kolejnych środków jak Movento 100 SC* z nową substancją aktywną spirotetromatem (o zwalczania wielkopąkowca porzeczkowego, mszyc, pryszczarków, miseczników i przędziorków) i fungicydu Luna Sensation 500 SC*.

 

Firma Timac Agro oferuje producentom czarnych porzeczek szereg rozwiązań nawozowych począwszy od nawozów granulowanych bezchlorkowych Eurofertil 33 N-Pro i Physiomax po produkty do dokarmiania dolistnego Fertiactyl i Fertileader. Jak informował Grzegorz Iskra z tej firmy, większość z nich to nawozy z wartością daną, ponieważ oprócz podstawowych składników pokarmowych zwierają związki o działaniu biostymulującym na rośliny.

 

Firma New Holland kojarzona głównie z ciągnikami, ma do zaoferowania producentom porzeczek również kombajny do zbioru tych owoców. Takie przeznaczenie ma Braud 9090X, który oprócz tego że wykorzystywany jest do zbioru owoców, po zdemontowaniu przystawki zbierającej może służyć jako nośnik wielu narzędzi, np. wielorzędowego opryskiwacza.

Dobrze znana producentom czarnych porzeczek jest też firma Weremczuk FMR, dostarczająca kombajny do zbioru owoców półrządowe i całorzędowe, jak tez szereg innych maszyn. Jak informował Robert Weremczuk z firmy Weremczuk FMR najnowszą propozycją tej firmy jest opryskiwacz tunelowy Nestor, przystosowany do opryskiwania krzewów jagodowych.

 

 

* preparaty dotychczas nie zarejestrowane w Polsce do ochrony porzeczek. Stosowanie ich jest dopuszczone jedynie w zakresie podanym na etykiecie.Poprzedni artykułŚwięto producentów truskawek
Następny artykułCzarne chmury nad producentami czarnych porzeczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj