Wielka Majówka Timac Agro Polska z atrakcyjnymi nagrodami!


Wielka Majówka Timac Agro Polska jak zwykle była wydarzeniem obfitującym w atrakcje. Najpierw debata w której padło wiele ważnych i interesujących informacji. Relacja z niej znajdzie się w czasopiśmie Jagodnik numer 6/2024. Potem z kolei loteria dla kluczowych klientów, w której można było wygrać samochody, quady i vouchery. Wszyscy doskonale się bawili, a szczególnie gorąco gratulujemy zwycięzcom loterii, którą poprowadził gość specjalny tego wieczoru – Szymon Majewski.

Debata o ważnych dla rolnictwa problemach

W debacie w trakcie Wielkiej Majówki udział wzięlidr Paweł Krawiec, dr inż. Jerzy Próchnicki, prof. UPP dr hab. Łukasz Sobiech i prof. UPP dr hab. Witold Szczepaniak. Poruszali kwestie związane z coraz trudniejszymi warunkami prowadzenia upraw. Chodziło m.in. o okresowe susze, które właściwie co roku nawiedzają nasz kraj. Mówiono o tym, w jaki sposób budować próchnicę w glebie, która jest naturalnym magazynem wody dla roślin. Jej wysoki udział w glebie pozwala także na zniwelowanie zapotrzebowania na nawozy mineralne, a więc prowadzi do uzyskania oszczędności natury finansowej dla rolników. Niestety, obecnie średni udział próchnicy w polskich glebach nie przekracza 2%, co na tle Europy jest wskaźnikiem bardzo niskim. Idealny scenariusz to taki, w którym zawartość próchnicy w glebie przekroczy próg 5%. Warto dodać, że niegdyś polscy rolnicy mogli cieszyć się tak wysokim wskazaniem tego parametru. Kolejnym problemem, związanym z tym pierwszym jest stosunkowo szybkie zakwaszanie się polskich gleb. Umiejętne wapnowanie to nie tylko stwarzanie lepszych warunków dla większości uprawnych gatunków roślin, ale także uwalnianie potencjału do odbudowy próchnicy, co jednak jest procesem długotrwałym, wymagającym konsekwencji a mogącym zająć dekady.

Szczegółowa relacja z wystąpień wszystkich fachowców w trakcie debaty prowadzonej przez Piotra Kotowskiego z Timac Agro znajdzie się w kolejnym numerze czasopisma Jagodnik.

Atrakcyjne nagrody w loterii, szczęśliwi zwycięzcy

Ważnym punktem programu Wielkiej Majówki, który budził szczególne emocje i na który wszyscy czekali, była loteria nagród. Aby móc wziąć w niej udział należało w porozumieniu z przedstawicielem firmy Timac Agro Polska zakupić odpowiednią ilość produktów płynnych do nawożenia upraw.

Najpierw losowano nagrodę główną, Toyotę Hilux. Decyzja ta była motywowana tym, by wszyscy mieli szansę na zdobycie tego głównego trofeum, a zwyciężyć w loterii można było tylko raz. Następnie rozlosowane zostały dwie Toyoty Aygo. Wygrać można było także 3 quady Linhai, 4 vouchery Itaki o wartości 10 000 zł każdy i 5 voucherów do Hoteli SPA dr Ireny Eris o wartości 2190 zł każdy. Kule losował Szymon Majewski, polski prezenter radiowy i telewizyjny.

Szczęśliwymi zwycięzcami loterii okazali się:

I nagroda (Toyota Hilux)

– Radosław Wojciechowski z Żerkowa

II nagroda (Toyota Aygo)

– Henryk Waśniewski z Bisztynka

– Bernard Sklorz z Wędzina

III nagroda (Quad)

– Julianna Lewandowska z Zawiercia

– Maria Dżygało z Dołhobyczów

– Dobrowolski Andrzej z Jarosławia

IV nagroda (Voucher do Itaki o wartości 10 000 zł)

– Marcin Wojcieszuk z Waliły – Stacja

– Konrad Rakszawski z Obszy

– Marek Dembowski z Rudna

– Wojciech Michalak z Żerkowa

Serdecznie im gratulujemy!

Poprzedni artykułWalczymy o plon. Jak nawozić truskawki w trakcie zbiorów
Następny artykułZbiory jagody kamczackiej rozpoczęte

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj