W Agronom Berries ruszył sezon na Polskie borówki. Jakie ceny?
W firmie Agronom Berries, handel borówką trwa już cały rok. Dostarcza ona owoce jagodowe polskim sieciom handlowym ale też eksportuje. W przypadku borówki Agronom Berries pozyskuje duże ilości owoców deserowych owoców z polskich gospodarstwa. Właśnie firma rozpoczęła sezon na polskie borówki.  

Sezon na polskie borówki w firmie Agronom Berries rozpoczął się 19 czerwca, czyli wyjątkowo wcześnie. Oczywiście cały czas są w obrocie borówki z innych krajów jak Serbia, czy Rumunia. Póki co bowiem volumeny owoców z krajowych plantacji są jeszcze nie wystarczające. Zaczęliśmy skup borówki przy cenie wyjściowej 25 zł, co wydaje mi się być dobrą propozycją dla plantatorów zwłaszcza w sytuacji gdy na rynku jest sporo jeszcze owoców z innych krajów.

Paweł Dąbrowski jest założycielem i właścicielem firmy Agronom Berries

Poszukujemy przede wszystkim dostawców borówki z certyfikatem GlobalGap. W przypadku odmian typu premium, które nadają się na eksport jesteśmy w stanie zaoferować nawet wyższe ceny naszym dostawcom – mówi Paweł Dąbrowski, właściciel Agronom Berries. Do odmian typu Premium zaliczane są odmiany Draper, Valor, Cargo Liberty, Last Call.  

Podkreśla również, że sprzedaż borówek do polskich sieci handlowych z roku na rok rośnie. Świadczą tez o tym statystyki wskazujące, że Polacy jedzą coraz więcej borówek. Owoc ten można śmiało już porównać do jabłek, gdyż na sklepowych półkach pozostaje przez cały rok.     

Firma Agronom Berries w zakresie pozyskiwania borówek jest już we współpracy z grupą kilkudziesięciu gospodarstw borówkowych z całej Polski. Cały czas poszukuje nowych dostawców. Codziennie w godzinach południowych informujemy naszych dostawców o cenie na dany dzień i każdy może zdecydować, czy chce do nas dostarczyć owoce. Termin płatności za owoce to maksymalnie 30 dni – dodaje właściciel Agronom Berries.

Poprzedni artykułJak zadbać o plantacje truskawek w czerwcu. Choroby i szkodniki
Następny artykułNawożenie borówek – ostatnie akcenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj