Do Polski wreszcie dotarło trochę cieplejsze powietrze. Zrobiło się też słoneczniej. Wielu plantatorów ruszyło do prac w swych gospodarstwach. Ale i czas na to. Dziś, 21 marca, mamy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Pamiętajmy jednak, że pogoda w ostatniej dekadzie marca, w kwietniu i w pierwszej połowie maja lubi wciąż jeszcze płatać figle. Przymrozki wczesną wiosną są w stanie silnie ograniczyć możliwość uzyskania plonu gwarantującego dochodowość. Na szczęście są rozwiązania, które pozwalają zabezpieczyć uprawy przed zimnem. O nich właśnie rozmawiać będziemy podczas webinarium 23 marca.

Uwaga na przymrozki! – webinarium 23 marca

Uwaga na przymrozki !– pod taką nazwą odbędzie się internetowe spotkanie. Będzie ono transmitowane na żywo w kanale YouTube czasopisma Jagodnik oraz na jego profilu na Facebooku. Dlaczego zdecydowaliśmy się na organizację takiego wydarzenia? Powodem jest troska o kondycję krajowych jagodników. W ostatnich latach mamy do czynienia z pewną powtarzalnością pogodową. O ile jesienie są długie, słoneczne i ciepłe a zimy raczej umiarkowane bądź po prostu łagodne, o tyle wiosny są już chłodne, wietrzne a jeszcze w maju spadki temperatur potrafią dewastować oczekiwania związane z uzyskanym plonem. Wrażliwe na nie są w zasadzie niemal wszystkie jagodowe. Z uwagi na ten fakt właśnie zdecydowaliśmy się zaprosić przedstawicieli kilku firm oferujących rozwiązania w zakresie zabezpieczania plantacji przed przymrozkami by wspólnie naradzić się co robić w obliczu spodziewanych chłodów w ciągu nadchodzących kilku tygodni.

O czym będzie mowa?

Jednym z prelegentów w czwartkowy wieczór będzie Dawid Cyran z Royal Brinkman. W szerokiej ofercie firmy znajdują się m.in. zamgławiacze Pulsfog, które można wykorzystywać do zabezpieczania plantacji przez ujemnymi temperaturami powietrza. O nieco innej formie takich działań opowie Maciej Kozarzewski z Agropartners. Firma ta oferuje plantatorom wiatraki antyprzymrozkowe i nagrzewnice. W trakcie webinarium głos zabierze także Tomasz Poliszak z Agrimpexu. W ofercie podkarpackiego podmiotu znaleźć można agrowłókniny o zróżnicowanych gramaturach, którymi okrywa się rośliny przed nadejściem chłodu. Grono prelegentów dopełni Marek Czarnecki z AFP, firmy oferującej system zraszający. Każde z wystąpień dedykowane będzie zatem innej możliwości zapobiegania szkodom, które wyrządzić mogą przymrozki. Przegląd rozwiązań pozwoli widzom na wybór najbardziej optymalnego wariantu dla własnego gospodarstwa.

Jak uczestniczyć w webinarium?

Transmisja webinarium przeprowadzona zostanie na Facebooku i YouTubie. Szukać jej należy w profilach czasopisma Jagodnik w obu tych mediach społecznościowych. Można też zapisać się na wydarzenie na Facebooku, a przyślemy o nim powiadomienie – to dla pewności, żeby nie umknęło. A warto wziąć w nim udział w czasie rzeczywistym, gdyż wiąże się to z możliwością zadawania pytań bezpośrednio prelegentom. Serdecznie zapraszam do udziału w webinarium Uwaga na przymrozki! Jego początek zaplanowany jest na godz. 18.00, w czwartek 23 marca.









Poprzedni artykułCzy borówka pójdzie w ślady jabłek?  
Następny artykułCiągniki na targach rolniczych AGROTECH 2023 w Kielcach – film i fotorelacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj