Tunele z truskawkami odmiany ‘Flair’ odżywiany nawozami Fertygold


Jakość to słowo klucz na rynku truskawek deserowych. Otwiera nowe możliwości sprzedaży owoców, pozwala kultywować wieloletnią współpracę ze znanymi już i sprawdzonymi odbiorcami towaru z gospodarstwa. Jakość zapewnia wiele czynników, ale w gronie tych najważniejszych bez wątpienia jest wybór odmiany i technologii jej uprawy.

Tunelowa uprawa odmiany ‘Flair’

Flair to odmiana zapewniająca bardzo smaczne owoce. Jest sprawdzona w uprawie i chętnie wybierana do kolejnych nasadzeń. Owoce są także duże i atrakcyjne wizualnie. W związku z tym odmiana ta cieszy się zainteresowaniem dużych gospodarstw w Niemczech czy Anglii w których prowadzi się sprzedaż bezpośrednią. Odmiana nie jest bardzo plenna w przeliczeniu na pojedynczą roślinę. Jej pokrój pozwala jednak na znaczne zagęszczenie obsady w tunelu, przez co ogólny plon jest jednak na dobrym poziomie – informuje Zbigniew Pisarek z Flevoplant.

Flair – w takich opakowaniach trafia do sprzedaży bezpośredniej w Niemczech

Na co zwrócić uwagę uprawiając ją w tunelu

To wątek przewodni rozmowy Alberta Zwierzyńskiego z firmy Calfert ze Zbigniewem Pisarkiem z firmy Flevoplant. Została ona zarejestrowana w formie materiału filmowego w jednym z obiektów tunelowych, w którym uprawia się odmianę ‘Flair’ w ramach projektu „Truskawki w tunelach”. Od właściwej techniki sadzenia przez żywienie makro- i mikroelementowe, a kończąc na długości zbiorów owoców z tej odmiany – wszystkie te i inne jeszcze informacje można zdobyć oglądając poniższy film:

Poprzedni artykułGrzyby do zwalczania szkodników roślin jagodowych
Następny artykułTruskawki w technologii NHDelta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj