Na wielu plantacjach malin trwają już zbiory owoców. Przy zmiennej pogodzie jaka ostatnio panuje wyzwaniem w wielu przypadkach staje się utrzymanie odpowiedniej jakości malin – przede wszystkim ich trwałości (jędrności) i smaku. Jak zatem optymalnie nawozić maliny w okresie zbiorów – o tym w przygotowanym materiale filmowym.

W okresie owocowania malin bardzo ważne jest przygotowanie pożywki bogatej w potas. Tu polecam Kristalon Czerwony lub KRISTALON Super12-12-36 (Gena) do fertygacji – mówi Huber Tabor z Yara Poland, dodając – W okresie wysokich temperatur jakie ostatnio panuję bardzo istotne jest utrzymanie odpowiedniego EC pożywki – optymalnie na poziomie 1,3-1,4, tak by rośliny dobrze nawodnione i mogły w prawidłowy sposób prowadzić transpirację.

Dla utrzymania jakości malin i ich trwałości bardzo ważne dobre zaopatrzenie owoców w pań. Tu warto skorzystać z dobrze znanej saletry wapniowej YaraTera CALCINIT, wykonując 2 aplikacje dolistne tym nawozem w dawce 5 kg/ha. Na około 7 dni przed zbiorami warto zaś zastosować 5 l/ha nawozu YaraVita STOPIT. Jest to nawóz dolistny z wysoką zawartością wapnia – 224 g CaO w 1 litrze.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj