Trwają targi Macfrut 2019

Uczestnicy ceremonii otwarcia Macfrut 2019Targi Macfrut 2019 rozpoczęły się 8 maja. Potrwają przez trzy dni. Są na nich obecni przedstawiciele 50 państw, szczególnie silna jest reprezentacja krajów afrykańskich, takich jak Angola, Benin, Kongo, Etiopia, Ghana, Kenia, Mozambik, Namibia, Senegal, Somalia, Sudan, Uganda, Tanzania czy Zambia. Uczestnicy wydarzenia z tych państw zorganizowali łącznie ok. 200 stoisk firmowych.

Tegoroczne atrakcje

Jak zwykle organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających. Jedną z nich jest na przykład Acqua Campus. W tej części prezentowane są rozwiązania do nawadniania i fertygacji upraw sadowniczych i warzywniczych. Jedno z nich – taśma nawadniająca Exxtreme Tape marki Irritec została nagrodzona srebrną nagrodą w ramach konkursu MACFRUT INNOVATION AWARD 2019 w kategorii „Maszyny i sprzęt do produkcji owoców i warzyw”.

Gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością

Organizatorzy wydarzenia zachęcając wszystkich do spoglądania w przyszłość pamiętają i doceniają osiągnięcia z przeszłości. Dali temu wyraz poprzez przygotowanie ekspozycji historycznych ciągników rolniczych, które produkowane były głownie w pierwszej połowie XX wieku. Dominującą marką był Fiat, co dowodzi włoskiego wkładu w rozwój branży. Tuż obok wystawy zabytkowych maszyn zorganizowano pod dachem jednej z hal wystawowych pole pokazowe na którym prezentowane było działanie nowoczesnych pielników oraz… drona wykonującego opryski. Maszyna produkowana przez Service Group może być sterowana ręcznie lub poprzez GPS. Ma zbiornik mieszczący 10 l cieczy roboczej, a baterie wystarczają na 10-minutowy lot.

Przetwórstwo, ważenie, pakowanie i opakowania, etykietowanie

Istotną część powierzchni wystawowej zajęły prezentacje maszyn przeznaczonych do pozbiorczej obróbki i przetwórstwa owoców i warzyw. To bardzo ważne w kontekście rosnących wymagań odbiorców i konsumentów. Nie zabrakło również firm oferujących opakowania. Jedną z nich była Infia. Targi Macfrut 2019 zgromadziły liczny zespół przedstawicieli tego podmiotu. Wśród nich obecna była Gabriela Litwicka. Jak poinformowała, opakowania firmy Infia wytwarzane są w technologii R-PET. Jej zdaniem jest to wariant najbardziej przyjazny środowisku naturalnemu. Co więcej produkt sprzedawany w tego typu opakowaniu, o właściwej konstrukcji, przez długi czas zachowuje wszelkie swe walory i odznacza się satysfakcjonującą trwałością pozbiorczą.

Przedstawiciele firmy Infia na firmowym stoisku

Poprzedni artykułBorówka 2019 – trudny początek sezonu, czy oznacza niższe plony?
Następny artykułTruskawki w tunelach – pierwsze warsztaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj