Truskawki w tunelach już 22 września – program

Elsanta

Już 22 wrześnie odbędzie się drugie w tym roku szkolenie organizowane w ramach projektu „Truskawki w tunelach”. Na spotkanie tradycyjnie zapraszamy do Michałowa. W jego trakcie przewidziana jest konferencja oraz zwiedzanie poletek doświadczalnych. Wstęp na spotkanie jest płatny (70 zł, płatne gotówką w dniu spotkania), ze względów organizacyjnych i ograniczonej liczby miejsce prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Konferencja

Rejestracja – 10.00-10.30

10.30–10.40 – Przywitanie

10.40–11.10 – Pierwsze wyniki i obserwacja z uprawy nowych odmian truskawek na zbiór 60-dniowy oraz z letniego nasadzenia  – Konrad Kozakiewicz, Haygrove

11.10–11.30 – Zarządzanie sterowaną uprawą truskawek w tunelach – Robert Bełdowski, Delphy

11.30–11.50 – Nawożenie truskawek w sterowanej uprawie – Jarosław Barszczewski, Yara Poland

11.50–12.20 – Ocena podatności nowych odmian truskawek na choroby liści i niezbędne zabiegi zwalczające choroby przed zimą – Michał Malicki, Hortus Media

Warsztaty polowe w tunelach

12.30

– Omówienie doświadczeń realizowanych w solowym tunelu z uprawą truskawek w różnych substratach.

– Ocena programów ochrony i aktualne zalecenia – tunele z uprawą truskawek posadzonych wiosną z sadzonek frigo oraz MWB.

– Omówienie programów nawożenia i przygotowania truskawek do zimowania.

– Warsztaty dotyczące zasad przygotowania pożywki do fertygacji.

– Pokaz pracy opryskiwaczy dedykowanych uprawie truskawek.

– Punk konsultacyjny dotyczący nicieni. W tym celu będzie można dostarczyć rośliny i glebę, ze stanowisk, gdzie truskawki wykazują nietypowy wzrost. Ocenę będzie prowadzić dr Aneta Chałańska ze Skierniewic. Istniej możliwość przekazania próbek do odpłatnego badania laboratoryjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here