Truskawka odkryta i co dalej?

Plantacja odmiany Honeoye
W ostatnim czasie większość plantacji truskawki została odkryta spod folii perforowanej, wiąże się to z koniecznością monitorowania roślin pod kątem występowania chorób grzybowych oraz szkodników głównie – przędziorka chmielowca oraz roztoczy.

Plantacje w większości regionów są już w fazie kwitnienia, a nawet opadania płatków kwiatowych. W tej fazie ważnym elementem jest zadbanie aby roślinom dostarczyć bor i molibden, kluczowe pierwiastki w procesie zapylania i zawiązywania owoców. Oba mikroelementy znacząco podnoszą żywotność pyłku kwiatowego. Proponujemy zastosowanie produktu Fertileader GOLD BMo w dawce 3 l/ha, który zawiera poza borem i molibdenem glicynę-betainę, izopentyl adeniny oraz aminokwasy, a te w połączeniu zwiększają przyswajalność przez roślinę składników podawanych w nawozach. Musimy również pamiętać, że okres pomiędzy kwitnieniem, a opadaniem płatków kwiatowych jest bardzo dynamiczny wiąże się to z zadbaniem w bardzo krótkim czasie zarówno o proces kwitnienia jak i zawiązywania owoców. Właśnie w tym momencie polecamy zastosowanie produktu Maxifruit w dawce 3 l/ha, który oprócz makro- i mikroelementów zawiera kompleks NMX. Komplex NMX zawiera ekstrakt z roślin morskich, tropikalnych i pustynnych, który stymuluje wytwarzanie naturalnych fitohormonów w roślinie. W efekcie zastosowanie Maxifruit w tej fazie przygotowuje roślinę do ewentualnych spadków temperatury, które zazwyczaj występują w naszym klimacie w okresie majowym. Zapraszamy do obejrzenia odcinka poświęconego truskawkom w bardzo ważnej fazie rozwojowej – kwitnienia oraz opadania płatka kwiatowego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o produktach i technologii odżywiania malin oraz umówienia wizyty doradcy techniczno-handlowego Timac Agro Polska w gospodarstwie, prosimy o kontakt przez stronę internetową www.timacagro.pl lub zapoznać się z mapa Polski podzieloną na przedstawicieli firmy – kliknij i znajdź swojego doradcę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy!

Materiał promocyjnyPoprzedni artykułBorówki – szybki start wiosną. Co dalej?
Następny artykułOchrona malin przed szkodnikami – MF 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj