Ochrona malin przed szkodnikami – MF 2018

ochrona, truskawka, malina, porzeczka czarna, przędziorki, Envidor
W ramach projektu Malinowe Factory testowane są m.in. scenariusz zwalczania szkodników w malinach. Przędziorki, pryszczarki a nawet mszyce odpowiadają za straty plonu. 

Przędziorki aktualnym wyzwaniem

Dr Mirosław Korzeniowski z firmy Bayer zaleca, aby nie odkładać zwalczania przędziorków na później. Działanie podjęte we właściwym czasie sprawi, że kontrola populacji tego szkodnika w późniejszych okresach będzie o wiele łatwiejsza. Przed kwitnieniem można sięgnąć po Envidor 240 EC. Po kwitnieniu, w trosce o jakość owoców, sięgnąć należy po preparaty po których w owocach nie ma pozostałości. Są to Emulpar’ 940 EC czy Siltac EC.

Pryszczarki i mszyce

Podstawowym warunkiem skutecznego zwalczania pryszczarka namalika jest terminowe przeprowadzenie zabiegu. Dlatego też warto śledzić komunikaty, które ukazują się na przykład na portalu jagodnik.pl. Preparatem skutecznym w kontroli populacji tego szkodnika jest Calypso 480 SC. Produkt ten wykazuje także wysoką skuteczność w zwalczaniu mszyc. Ochrona malin przed szkodnikami jest tematem poniższego filmu:Poprzedni artykułTruskawka odkryta i co dalej?
Następny artykułNawożenie malin na plantacji polowej – biostymulacja się sprawdza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj