Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015 coraz większe i ciekawsze

Piątą edycję Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015, odbywająca się 19-20 lutego w Centrum Expo w Warszawie bez wątpienia można uznać za największe targi dla producentów owoców i warzyw w Polsce. Na powierzchni 11 300 metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało 194 wystawców, a targi odwiedziło ponad 9200 osób (wejście na targi było rejestrowane). Patronami tego ważnego dla sadowników i warzywników wydarzenia były firmy Bayer CropScience, Timac Agro Polska i AMG importer ciągników Landini.

Jacek Kłudka, prezes Oficyny Wydawniczej OIKOS, która od trzech lat organizuje TSW

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015 to wydarzenie, które systematycznie się powiększa, stając się w ciągu ostatnich dwóch lat największymi targami w Polsce z kompleksową ofertą dla branży ogrodniczej w Polsce. Kolejna edycja targów TSW2016 najprawdopodobniej odbędzie się już tradycyjnie 18 i 19 (czwartek i piątek) lutego 2016 r. Jednak nie wykluczamy zmiany lokalizacji targów – informował podczas konferencji prasowej Jacek Kłudka, prezes Oficyny Wydawniczej OIKOS, która od trzech lata organizuje te targi.

Targi TSW to doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą maszyn, nawozów i środków ochrony roślin, którą prezentowało 194 wystawców.

Więcej zdjęć w galerii

Ważną częścią TSW są liczne konferencje branżowe: sadownicza, truskawkowa, warzywnicza (warzywa polowe i pod osłonami), a także po raz pierwszy – o technice ogrodniczej. Blisko 60 (dokładnie 57) wykładów naukowych i prezentacji firmowych, które odbyły się w ciągu dwóch dni targowych na czterech salach wykładowych spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. W trakcie TSW 2015 odbyły się także cztery debaty: trzy w ramach Sadowniczego Forum Ekonomicznego i jedna w ramach projektu EkoTechProdukt „Innowacyjna uprawa roślin sadowniczych z wykorzystaniem naturalnych bionawozów i stymulatorów wzrostu wzbogaconych mikrobiologicznie”.

Pierwszego dnia targów odbyła się m.in. 58 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych pt. „Ochrona roślin sadowniczych w świetle potrzeb rynku krajowego oraz możliwości eksportu”


Pierwszego dnia targów odbyła się m.in. 58 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych pt. „Ochrona roślin sadowniczych w świetle potrzeb rynku krajowego oraz możliwości eksportu jak również Forum Grup Producenckich Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw (już po raz drugi na TSW).

Na stałe w targi wpisała się Konferencja Truskawkowa organizowana przez portal jagodnik.pl. W tym roku odbywała się drugiego dnia targów. Została ona podzielona na dwa bloki tematyczne – jeden związany z uprawami polowymi a drugi z uprawą truskawek pod osłonami.

Konferencja Truskawkowa spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających

Uczestnicy Sadowniczego Forum Ekonomicznego

Ważnym wydarzeniem targów było przyznanie po raz drugi nagrody im. prof. Stefana Pieniążka, dla innowacyjnych produktów dla ogrodnictwa (więcej czyt..). Tegorocznymi laureatami są: System Analizy Wzrostu Roślin (Paskal Growth Analysis) – firmy Agrofim Poland Sp. z o.o.; Top-Phos – firmy Timac Agro Polska Sp. z o.o. i Fungicyd Luna Sensation 500 S.C. do ochrony truskawek – firmy Bayer Sp. z o.o.

Więcej szczegółowych informacji z TSW 2015, które skierowane były dla producentów roślin jagodowych już wkrótce na portalu jagodnik.pl

Poprzedni artykułTSW 2015 (cz. II)
Następny artykułPóźne odmiany borówki amerykańskiej – FILM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj