Targi Macfrut szansą na ożywienie konsumpcji owoców i warzyw
Kolejna, już 33 edycja włoskich targów Macfrut odbędzie się na terenie kompleksu Rimini Fiera w dniach 14-16 września. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Rimini Wellnes 13 czerwca mówiono o przygotowaniach do targów, a także o towarzyszących im przekształceniom własnościowym. Okazuje się, że Cesene Fiera ma zostać sprywatyzowana. Obecnie prawie 80% udziałów należy do Gminy Cesena.

Prywatyzacja szansą dla targów

Tak właśnie uważa Renzo Piraccini, prezydent Cesena Fiera. To wspaniała okazja dla operatorów z całej branży owocowo warzywnej. Inwestując w Cesena Fiera można bowiem wesprzeć także targi Macfrut. – powiedział Renzo Piraccini podczas konferencji prasowej w Rimini Wellness. W miejscu tym już drugi rok z rzędu odbyły się targi Fruit&Veg Fantasy Show. Tym razem trwały od 2 do 5 czerwca i ich celem było promowanie zdrowego stylu życia, opartego o spożycie owoców i warzyw. Stanowiły one przedsmak tego, co czeka uczestników i wystawców wrześniowego wydarzenia Macfrut. Zmiany własnościowe będą szansa dla całej branży owocowo-warzywnej, aby rozwijać się wespół z właścicielem targów. Ostatnie dwa lata dobitnie pokazały, że Macfrut to nie tylko wystawa firm z sektora, ale także wydarzenie, które wspiera cały łańcuch zaopatrzenia owoców i warzyw. Potwierdzeniem tej tezy jest wzrost liczby wystawców oraz zainteresowanie, jakim cieszyła się nasza nowa impreza Mac Fruit Attraction w Kairze. Naszym celem jest, aby interesariusze tej branży mogli korzystać z aktywów Cesena Fiera – powiedział Renzo Piraccini.

Wystawcy niemal w komplecie

Na obecną chwilę 90% przestrzeni wystawienniczej zostało wyprzedane. To cieszy, zwłaszcza że wydarzenie dedykowane przedstawicielom branży owocowo-warzywnej, organizowane przez Cesena Fiera, zorganizowane zostanie w aż 7 pawilonach, a więc jednym więcej niż w minionym roku. Przestrzeń wystawiennicza wynosić będzie ogółem 40 tys. m2.

 

Poprzedni artykułProdukty wpływające na poprawę zawiązania i jakość malin
Następny artykułSezon na jagodę kamczacką w pełni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj