Wyjątkowo trudny sezon dla producentów truskawek polowych. Długo utrzymujące się przymrozki i chłody, duża presja szkodników, a w ostatnich dniach wysokie temperatury. Nie wszędzie przy takich warunkach udało się utrzymać plantacje w dobrej kondycji. Tym bardziej warto się przyjrzeć plantacji Truskawkowych Inspiracji w Hornigach. Jakość truskawek i plon zapowiadają się na bardzo dobrym poziomie.

W projekcie Truskawkowe Inspiracje w Hornigach uczestniczy firma Agrosimex, wdrażając tym samym do technologii uprawy truskawek kilka ciekawych rozwiązań. Już na starcie sezonu (koniec kwietnia) zastosowane zostały bakterie azotowe Azotobacter salinestris zawarte w produkcie Rhizosum N plus. Zawarte w nim bakterie azotowe wiążą wolny azot z powietrza, wzbogacając nim glebę i poprawiając zaopatrzenie roślin w ten składnik.

Regularnie w czasie produkcji stosowany był biostymulator Maral, zarówno dolistnie jak tez poprzez fertygację. Warto było w tym troku wykorzystać Maral w technologii uprawy truskawek, ponieważ warunki pogodowe były bardzo zmienne. Rośliny narażone były na przymrozki, okresy chłodu i stres po zdjęciu agrówłokniny – wyjaśnia Tomasz Domański z firmy Agrosimex. Te zabiegi pozwolił uzyskać pełny potencjał plonotwórczy plantacji truskawek.

Kolejnym ciekawym produktem użytym na tej plantacji był OMEX ZYNERGY. Jest to nawóz zawierający w swoim składzie miedź i cynk. Wpływa nie tylko na dobre odżywienie roślin, ale też podnosi ich odporność na niektóre choroby.  W tak trudnym sezonie jak obecny, okazało się bardzo pomocne użycie tego produktu w celu uzyskania wysokiej jakości owoców truskawek – podkreśla ekspert z firmy Agrosimex.

Podstawowe nawożenie na tej plantacji prowadzone było w oparciu o produkty i program nawożenia firmy Yara Poland. Pełny program zostanie zaprezentowany podczas spotkania 10 czerwca w Hornigach.

Efekty tego programu jak też wiele innych ciekawych obserwacji można będzie doświadczyć podczas spotkania podsumowującego 2 sezon Truskawkowych Inspiracji w Hornigach. Zapraszamy do udziału i Rejestracji.    

Szczegóły i Program Truskawkowych Inspiracji 2023

Poprzedni artykułPorzeczek czarnych nie będzie w tym roku!
Następny artykułWpływ podłoża węglowego na wzrost i plonowanie malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj