W ostatnich dniach maja Sylwia Gabrysz z firmy Carbohort odwiedziła gospodarstwo Katarzyny Witkowskiej zlokalizowane niedaleko Goszczyna pod Grójcem. Tam 4 lata temu na etapie przygotowania gleby pod nasadzenia malin zastosowano Carbomat. Wizyta w tym gospodarstwie była okazją do sprawdzenia jak zabieg kondycjonowania gleby wpłynął na aktualny stan roślin.

Szybszy wzrost pędów, szybsze owocowanie

Katarzyna Witkowska (z lewej), plantatorka malin i truskawek spod Grójca i Sylwia Gabrysz, Carbohort

Maliny uprawiane tu są w tunelach. Także Carbomat zastosowany został właśnie do polepszenia gleby w takich konstrukcjach. W pojedynczej nawie bloku mieszczą się trzy rzędy roślin o długości 60 m, a na każdą z nich zużyto 6 m3 dodatku na bazie węgla brunatnego oferowanego przez firmę Carbohort. Miałam okazję wielokrotnie rozmawiać z plantatorką. To co wybija się na pierwszy plan, to szybszy przyrost pędów zarówno wyprowadzanych z myślą o zbiorze owoców w terminie letnim ja i tych, które owocują jesienią. To z kolei przekłada się na szybsze kwitnienie i wcześniejsze owocowanie. Pierwszy plon handlowy z tej kwatery wobec kontroli uzyskuje się o 5 a nawet o 7 dni wcześniej. Ma to olbrzymie znaczenie ekonomiczne – informuje Sylwia Gabrysz.

Więcej na filmie

O tym jak prezentowały się maliny u Katarzyny Witkowskiej 30 maja przekonać można się oglądając poniższy film. Na nim Sylwia Gabrysz wyjaśnia jaki efekt uzyskuje plantator stosując Carbomat. Informuje także jak ten dodatek do gleby i podłoży zachowuje się w kolejnych sezonach jego użytkowania:

Skorzystaj z promocji Wiosenne CarboPaki 2+1

Kup dwa produkty a jeden otrzymasz w prezencie.
Promocja działa przy zakupie tych samych produktów płynnych.
Nie obejmuje linii hobby i pojemników 1l.
Pozostaje nam tylko życzyć miłych zakupów!
Zamówienia można składać
telefonicznie:

  • 506 383 715
  • 506 066 663
  • 518 034 023

mailowo: biuro@carbohort.comPoprzedni artykułTaka plantacja truskawek to marzenie w tym sezonie
Następny artykułCeny malin przemysłowych w Serbii powoli w górę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj