Sprostać wyzwaniom w ochronie truskawki powtarzającej owocowanie

Barbara Witkowska z firmy Bayer podkreśla znaczenie ochrony na plantacjach powtarzających owocowanie
Uprawa truskawek powtarzających owocowanie to wyzwanie na wielu poziomach. Jednym z nich jest ochrona. Ważne aby stosowane preparaty cechowały się pewnym i  długotrwałym działaniem oraz były produktami bezpiecznymi. Takie produkty do ochrony truskawek posiada w swojej ofercie firma Bayer. 

W okresie przedzbiorczym

Luna Sensation 500 SC to dwuskładnikowy fungicyd, którego głównym celem jest ochrona owoców przed szarą pleśnią ale również chroni przed antraknozą i skórzastą zgnilizną owoców. Luna Sensation 500 SC to preparat wielofunkcyjny, oprócz ochrony owoców zapewnia wysoki poziom ochrony liści przed mączniakiem prawdziwym czy też białą plamistością liści. Stosujmy go od momentu kwitnienia do początku dojrzewania owoców.  Jeden preparat a wiele możliwości, warto  po niego sięgnąć w tak specyficznej i wymagającej uprawie, jaką jest uprawa truskawek na podwyższonych zagonach odmian powtarzających owocowanie.

Ochrona w trakcie zbiorów

Okres zbiorów to najważniejszy moment w całym cyklu produkcyjnym, zwłaszcza w tym czasie  ważne jest utrzymanie wysokiej jakości owoców. Przydatnym narzędziem na tym etapie jest pogromca szarej pleśni – Teldor 500 SC. Preparat o działaniu kontaktowym,  wykazujący działanie zabezpieczające. Ze względu na 1 dniowy  okres karencji polecany szczególnie w okresie między zbiorami. Rozwiązaniem, które doskonale wpisuję się tak szczególny typ produkcji owoców jest biologiczny fungicyd Serenade ASO. Preparat ten oparty jest na bakterii Bacillus subtilis. Produkt ten nie ma okresu karencji oraz nie generuje pozostałości w owocach, dzięki czemu może być stosowany w okresach okołozbiorczych owoców. Wykazuje działanie kontaktowe i jest to typowy produkt  profilaktyczny dlatego powinniśmy stosować go przed wystąpieniem infekcji. Serenade jest doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnych programów ochrony.

 

Szczegółowe informacje i zalecenia ochrony plantacji truskawek odmian powtarzających owocowanie, są przedstawione w materiale filmowym.

Materia promocyjnyPoprzedni artykułH2Flo – optymalizacja fertygacji upraw w substratach
Następny artykułMalinowe Factory 2018 – finał 26 sierpnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj