Sonsation – odmiana truskawek do uprawy w szklarni i w tunelu

Sonsation przygotowana na eksport

W drugiej połowie września 2019 roku odwiedzając firmę Flevoplant w Holandii (czyt. Nowa szklarnia do produkcji sadzonek truskawki”) odwiedziliśmy również jednego z jej klientów, który specjalizuje się w uprawie odmiany ‘Sonsation’. Z zainteresowaniem oglądałem produkcję owoców oraz firmy ich sprzedaży we własnym sklepie zbudowanym w sąsiedztwie szklarni i pomieszczeń gospodarczych.  

Owoce z tego gospodarstwa sprzedawane są w część we własnym, modnie urządzonym sklepie. Oczywiście w sprzedaży znajdują się tutaj również inne owoce, warzywa, ich przetwory.

Plantator do uprawy wybrał ‘Sonsation’ bo jej owoce mają dla niego najlepszy smak, pięknie wyglądają i dają dobry plon. Warto wiedzieć, że ‘Sonsation’ jest dobrze przystosowana do uprawy w szklarniach i tunelach. Wymaga jednak odpowiedniego nawożenia.

Szczegółowe informacje o tym jak uprawiać tą odmianę można znaleźć w czasopiśmie Jagodnik 2/2020 w artykule pt. „Recepta na uprawę jednej odmiany”. Duża część informacji zawartych w tym materiale może być pomocna dla wielu producentów uprawiających tą odmianę, lub truskawki o podobnych wymaganiach uprawowych.

”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here