Wczoraj (31 sierpnia 2017) rozpoczęła się jubileuszowa 25 edycja wystawy Zieleń to Życie. Od kilku już lat odbywa się ona w centrum EXPO XXI w Warszawie. Choć głównie uczestniczą w niej szkółki roślin ozdobnych, to nie zabrakło też dostawców materiału szkółkarski dla producentów jagodowych, zwłaszcza krzewów. Można też odwiedzić firmy zaopatrujące producentów w maszyny i środki do produkcji.

Tegoroczna edycja wystawy zieleń to życie odbywa się pod hasłem ODETCHNIJ ZIELENIĄ zwraca uwagę na ekologiczny i społeczny aspekt obecności roślin w przestrzeni i świadomego jej projektowania dla poprawy środowiska i jakości życia. Swoją obecność na targach potwierdziło ponad 300 firm z Polski i kilkunastu krajów Europy, Ameryki Południowej i Afryki. Ofertę prezentują producenci roślin ozdobnych i owocowych do terenów zewnętrznych i do wnętrz, dostawcy techniki, sprzętu, dekoracji oraz wsparcia produkcji i sprzedaży.

Przestrzeń wokół hali EXPO zachęca do odpoczynku

Nie brakuje na wystawie szkółek z branży roślin jagodowych oferujących rośliny borówki, jagody kamczackiej, porzeczek, aronii, agrestu czy świdośliwy. Można się dowiedzieć co nowego oferują, w jakich pojemnikach i w jakim wieku. Najwięcej oczywiści można spotkać dostawców borówki wysokiej i jagody kamczackiej, oferujących te rośliny w postaci małych sadzonek w wielodoniczkach po rozrośnięte już egzemplarze w pojemnikach 3-litrowych i większych.

W pierwszym dniu wystawy rozstrzygnięto konkursy o zielony Laur oraz konkurs roślin nowości. Nie brakowało tez innych atrakcji jak nadanie nazw dwóm nowym odmianom powojników wyhodowanych przez Szczepana Marczyńskiego ze szkółki Clematis – źródło dobrych pnączy. Zyskały one nazwy pary prezydenckiej Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński.

Szczepan Marczyński i dwie jego nowe odmiany powojników

Wśród dostawców środków do produkcji obecne są firmy Ceres, Brinkman czy Euroflora, dostawcy maszyn i ciągników jak Kubota, Iseki a także podłoży.

Wystawa Zieleń to Życie kończy się w sobotę 2 września, jest jeszcze więc czas by ją odwiedzić.

 

Poprzedni artykułOdmiany truskawek modne w regionie Czerwińska nad Wisłą
Następny artykułOstatnie prace przed zimą w pasiece (cz. 2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj