Rusza skup malin letnich. Sprawdzamy ceny w skupach i na giełdach

skup malin



Od ubiegłego tygodnia kolejne firmy rozpoczynają skup malin. Na razie są to jeszcze nieśmiałe początki sezonu zbiorów i sprzedaży owoców, ale wiemy już z jakiego poziomu startują ceny w tym roku. Sprawdziliśmy również po ile sprzedawane są maliny w hurcie.

Skup malin 2025

Pojedyncze punkty w kraju, głównie w województwie lubelskim, rozpoczęły skup malin jeszcze w ubiegłym tygodniu lub w miniony weekend. Wiele firm ogłasza rozpoczęcie skupu owoców od dziś lub od środy. Obecnie trudno znaleźć skup, który oferowałby więcej niż 10,00 zł za kilogram malin. W kilku punktach w województwie lubelskim, z którymi się kontaktowaliśmy ceny wynoszą od 8,00 za towar słabszej jakości do 10,00 zł za kilogram malin klasy I. W województwie mazowieckim w powiecie płońskim maliny na tłoczenie skupowane są po 7,00 zł/kg. Trudno uznać ten poziom cen za satysfakcjonujący plantatorów. Jesteśmy jednak dopiero u progu prawdziwej kampanii zbiorów i obecna sytuacja to jeszcze „badanie rynku” – być może ceny zmienią się na lepsze, gdy do gry wejdą najwięksi gracze i popyt na maliny się zwiększy.

Ceny na rynkach hurtowych

W tym tygodniu na części z największych giełd w kraju widać nieznaczne spadki cen malin. W ubiegłym tygodniu niemal wszędzie ceny za kilogram przekraczały 40,00 zł – obecnie większość cen jest poniżej tego pułapu. Dziś najdrożej zakupimy maliny w Wielkopolsce (50,00 zł/kg), zaś najtaniej na Lubelszczyźnie – na giełdzie Elizówka średnia cena w ostatnich dniach spadła z ok. 51,00 zł/kg do 23,50 zł/kg, co oznacza, że większe partie owoców trafiły do sprzedaży. Cena powyżej 40,00 zł/kg utrzymała się jeszcze także na giełdzie w Kaliszu. Na giełdzie w Goławinie cena za 1 kg malin waha się między 30,00 a 40,00 zł, w zależności od pory dnia, popytu i ilości dostępnego towaru.

Rynek hurtowyŚr. cena za kg (PLN, 24.06)Uwagi
Bronisze34,00
Giełda Kaliska42,00Przeliczono z ceny opak. 500 g
WGRO50,00Przeliczono z ceny opak. 250 g
Targipiast37,50
Elizówka23,50
Zjazdowa36,00Przeliczono z ceny opak. 250 g








Poprzedni artykułNowoczesna uprawa – truskawki w rynnach. Wyzwanie, ale i wiele korzyści
Następny artykułSpotkanie plantatorów borówki w Skierniewicach – nowe odmiany, innowacje i technologie przyszłości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj