Rozwiązania sprzyjające biologicznej ochronie malin w tunelach





W ramach projektu Malinowe Factory 2023 testujemy i wdrażamy rozwiązania, pozwalające optymalizować technologię produkcji do zaistniałej sytuacji, czy też zmieniających się wymagań rynkowych. Kilka z takich rozwiązań udało się wdrożyć w tym sezonie współpracując już kolejny rok z firmą Symbioz.

Jak informował dr Paweł Krawiec z firmy Horti Team, w tym roku w celu optymalizacji wzrostu malin odmiany ‘Enrosadira’ wiosną zastosowano m.in. Brotaverd z firmy Symbioz. Jak informował Sławomir Sańta, jest to produkt mikroelementowy zawierający miedź (Cu), mangan (Mn) i cynk (Zn) oraz inne pochodzenia naturalnego związki wspierające zrównoważony rozwój roślin. Może być stosowany dolistnie lub przez fertygację. 

Produkt ten wspomaga działanie stosowanych łącznie z nim produktów do ochrony roślin. Wkomponowanie tego produktu w technologię uprawy malin w ocenie dr P. Krawca, pozytywnie wpłynęło na wykształcanie się nowych pędów kwiatostanowych. To powinno się przełożyć na dużo lepszy plon z pędów tegorocznych. Brotaverd wykazuje również działanie biostymulacyjne, o czym więcej dowiecie się w materiale filmowym oceniając doskonałą kondycję roślin w rzędach, gdzie go stosowano.

W kwaterze odmiany ‘Magestic’, rozmowa dotyczyła nie tylko zmian związanych z prowadzeniem roślin, przyspieszenia owocowania oraz wprowadzonego tutaj programu opartego m.in. na takich produktach jak Brotaverd, Miligard, Mimetic, Subtill Berry oraz Cobre. O tym kiedy i jak stosować te produkty informuje S. Sańta w materiale filmowym ze szczególnym zwróceniem uwagi na produkt Mimetic.







Poprzedni artykułTa odmiana borówki może podbić polskie plantacje!
Następny artykułSerbowie niezadowoleni z cen malin, grożą wstrzymaniem zbiorów, plony też niższe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj