Rośnie eksport borówek z USA

Intensywna plantacja borówki

Zza oceanu napływają doniesienia o zwiększonej dywersyfikacji kierunków międzynarodowego handlu w tym m.in. borówek. Jagody te trafiły w tym roku po raz pierwszy w nowe miejsca. W Ameryce Północnej sezon już się zakończył. Jest oceniany dość pozytywnie.

Eksport borówek wzrasta

Rośnie wolumen eksportu borówek z Ameryki Północnej. Sezon sprzyjał produkcji tego owocu. Zbiory zaczęły się w Kalifornii, a następne partie zaczęły trafiać na rynek z Oregonu, stanu Waszyngton i Kolumbii Brytyjskiej. Wszędzie tam działa firma Terra Exports. Sezon generalnie był dobry. Tu, gdzie operujemy owoce pojawiają się sukcesywnie w różnych regionach. Skupowaliśmy borówki o dobrej jakości w czasie, gdy takie owoce były oferowane w poszczególnych stanach – mówi Travis McLachlan, reprezentujący tego eksportera. Sprzedaży borówek na zagranicznych rynkach okresowo zagroziła fala upałów, która nawiedziła niektóre z rejonów upraw. W tym okresie ucierpiała jakość owoców. Były one więc w większym stopniu kierowane na rynek wewnętrzny, by skrócić czas ich dotarcia do konsumenta.

Nowe kierunki eksportu

Nie tylko ilość wysyłanych przez Terra Exports borówek wzrosła. Powiększył się także katalog państw odbiorców. Urodzaj i wysoka produktywność plantacji zachęcała do wyszukiwania nowych rynków zbytu. Pierwsze partie borówek trafiły w tym roku do takich krajów jak Katar czy Burnei. Ogółem podmiot reprezentowany przez Travisa McLachlana sprzedaje północnoamerykańskie owoce do 15 państw na świecie. Zapotrzebowanie na borówki w Azi jest szczególnie duże. Mam na myśli państwa Bliskiego Wschodu. Przewiduję też, że poziom wymiany handlowej z nimi będzie wzrastał – mówi handlowiec. Dodaje także, że część z owoców w ofercie Terra Exports trafia na rynek wewnętrzny. Współpraca z amerykańskimi plantatorami opiera się o zaufanie zbudowane na bazie wieloletnich doświadczeń. W zależności od potrzeb, dwa działy firmy – eksportowy i krajowy – kierują owoce na te rynki, które pozwalają odnieść największe korzyści temu podmiotowi i jego dostawcom.

Źródło: freshplaza.com

Poprzedni artykułWażne w nawożeniu malin
Następny artykułFresh Market 2018 z danymi statystycznymi i opiniami specjalistów z branży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj