Sezon ochrony truskawek już na dobre się rozpoczął. Planując kolejne zabiegi ochrony warto zastanowić się jakie będą tego konsekwencje. Wprawdzie zbiory mogą być i tak dokonane dopiero gdy minie okres karencji przewidziany dla danego preparatu, ale śladowe pozostałości w roślinach i owocach pozostają. Co jeśli nasz odbiorca ich nie akceptuje, lub wymaga by były na znacznie niższych poziomach, niż ogólne przyjęte normy MRL? Odpowiedzią na to pytanie jest sztuczna inteligencja, a dokładnie program ResiYou.

ResiYou to inteligentne narzędzie stworzone przez firmę Bayer do zarządzania pozostałościami środków ochrony roślin. Oferuje kompleksowe spojrzenie na to, co dzieje się w danej uprawie i owocach. Ułatwia podejmowanie decyzji poprzez symulację różnych programów ochrony i przewidywanie zgodności z wymaganiami sprzedawców detalicznych. Jak skorzystać z tego nowego rozwiązania? Podpowiada Barbara Witkowska z firmy Bayer

Oto kroki, jakie należy podjąć, aby korzystać z platformy ResiYou do planowania programu ochrony truskawek:

  1. Załóż konto: Przejdź na stronę https://sklep.agro.bayer.com.pl/resiyou-prime.html  i załóż konto. Po zakupie narzędzia, każdy użytkownik otrzymuje hasło, które umożliwia logowanie się na stronie.
  2. Zakup licencję: Jeśli jesteś zainteresowany zakupem narzędzia ResiYou, możesz odwiedzić sklep internetowy firmy Bayer, gdzie możesz wybrać odpowiednią licencję zależnie od liczby przewidywanych przeliczeń.
  3. Korzystaj z faktury: Po zakupie narzędzia otrzymasz fakturę, a także będziesz mieć możliwość korzystania z narzędzia przez określony okres czasu, zależny od wybranej licencji.
  4. Dodaj działkę: Po zalogowaniu się, znajdź opcję „Załaduj dane” w lewym górnym rogu, gdzie możesz dodać informacje o swojej działce. Określ jej lokalizację za pomocą danych GPS i inne istotne szczegóły, takie jak rodzaj uprawy (np. truskawki), odmiana, daty sadzenia i kwitnienia.
  5. Dodaj zabiegi: Następnie dodaj informacje o planowanych i wykonanych zabiegach ochronnych. Wpisz nazwę zabiegu, datę wykonania, dawkę wody, produkt użyty do zabiegu oraz inne istotne szczegóły.
  6. Planuj symulacje: Jeśli planujesz przyszłe zabiegi, możesz utworzyć symulacje, określając datę przewidywanego zabiegu i inne szczegóły. Możesz również eksportować swoje plany do programu Excel.
  7. Monitoruj prognozy: Korzystaj z prognoz dostępnych na platformie ResiYou, które uwzględniają różne czynniki, takie jak standardy MRL (maksymalne poziomy pozostałości pestycydów) w Europie.
  8. Porównuj rzeczywistość z symulacjami: Możesz porównywać rzeczywiste wykonanie zabiegów z przewidywaniami, aby ocenić skuteczność programu ochrony i zmienić go w razie potrzeby.
  9. Korzystaj z pomocy. Jeśli w  którymkolwiek punkcie obsługi swojego konta ResiYou masz pytania lub wątpliwości- korzystaj z pomocy, znajdziesz ją dzwoniąc pod numer podany w mailu przywitanym po zakupie licencji. Bardzo chętnie pomożemy.

Korzystając z platformy ResiYou, rolnicy mogą zoptymalizować swoje programy ochrony, monitorować stan plantacji i przewidywać działania na przyszłość. To przyczyni się do lepszej ochrony upraw a przede wszystkim pozwoli dostarczyć owoce zgodnie z oczekiwaniami danego odbiorcy.

Jeśli uważasz, że narzędzie takie jak ResiYou mogłoby pomóc Ci w Twojej pracy-napisz do nas na pl.resiyou@bayer.com, zostaw numer telefonu- oddzwonimy.

Artykuł promocyjnyPoprzedni artykułKiedy będzie wysyp truskawek  w sezonie 2024?
Następny artykułLustrujemy plantacje malin na obecność pryszczarków, przędziorków, zmienników – czy już są?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj