Relacja filmowa z borówkowych warsztatów – Borówkowe Factory 2020

borówka
Specjalnie dla osób, które nie mogły uczestniczyć w tegorocznych warsztatach związanych z projektem Borówkowe Factory przygotowaliśmy nagranie wideo z tego wydarzenia. W przygotowanych dwóch filmach możecie się Państwo zapoznać z większością przedstawionych 4 września praktycznych informacji dotyczących zakładania nowych plantacji borówkowych oraz prowadzenia już istniejących.

Zakładanie plantacji, sadzenie, odmiany (cz. I)

W tym materiale dowiecie się w jaki sposób została założona nowa, blisko hektarowa plantacji borówki wysokiej. Przedstawiciele dostawców rozwiązań do uprawy borówek omawiają w nim aktualnie rekomendowane systemy przygotowania stanowiska i sadzenia roślin. Cenne będą informacje z zakresu fertygacji borówek w pierwszych latach po posadzeniu oraz wykorzystania w ich uprawie różnego rodzaju podłoży. Omówione są w nim również wymagania stawiane sadzonkom do zakładania plantacji borówek oraz zalecenia dotyczące samego sadzenia roślin. O roślinach dostarczonych na nową plantację opowiadali: Mariusz Padewski z FALL CREEK FARM & NURSERY, Aleksandra Neumann z SCHRIJNWERKERS PLANTS i Tadeusz Kusibab z grupy szkółek IN VITRO KUSIBAB.

[FMP]

Początek treści zablokowanego kursu – Szkolenie – Borówkowe Factory 2020

Koniec treści zablokowanego kursu – Szkolenie – Borówkowe Factory 2020

[/FMP]

Bluecrop – poprawić jakość owoców

Ten materiał filmowy polecamy osobom uprawiającym m.in. odmianę ‘Bluecrop’. Dowiedzą się tutaj o najnowszych zagadnieniach związanych z ochroną borówki przed szkodnikami i chorobami. Warte przeanalizowania są programy nawożenia wpływające na poprawę kondycji krzewów oraz na wielkość i jakość plonu. Bardzo dobra tegoroczna kondycja krzewów i plon jaki udało się uzyskać to zasługa między innymi zabiegów regeneracyjnych. W tym celu stosowano m.in. biostymulatory i produkty na bazie kwasów humusowych.

Podczas zwiedzania plantacji odmiany 'Bluecrop’ o doświadczeniach nawozowych opowiadali:

– Inez Gamrat z TIMAC AGRO POLSKA m.in. o działaniu biostymulujacym nawozów do fertygacji z linii KSC

– Jacek Ceglarski z firmy AZELIS o produktach wpływających na poprawę żyzności gleby

– Arkadiusz Sławiński o rozwiązanych firmy UPL dla borówki.

  • O środkach do ochrony borówki informowali dr Mirosław Korzeniowski z firmy BAYER i dr Kamil Jeziorek z SYNGENTA POLSKA.
  • Krzysztof Żabówka z firmy DAIFRESSH BERRY informował o tym co robić aby uniknąć problemów z Drosophila suzukii.

[FMP]

Początek treści zablokowanego kursu – Szkolenie – Borówkowe Factory 2020

Koniec treści zablokowanego kursu – Szkolenie – Borówkowe Factory 2020

[/FMP]Poprzedni artykułMaliny uprawiane w podłożach kokosowych. FILM
Następny artykułJagodnik 8/2020 już w sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj