Reklemel™ active do ochrony upraw przed nicieniami
Nicienie pasożytujące to mikroskopijne organizmy występujące w glebie, które żerują na korzeniach roślin.Ponieważ rolnikom jest niezwykle trudno je zidentyfikować i wyeliminować, szkody powodowane przez nicienie pasożytujące na roślinach szacowane są na minimum 80 miliardów dolarów rocznie*. Jednym z rozwiązań, które skutecznie radzi sobie z tymi szkodnikami jest substancja czynna o nazwie Reklemel™ active.

Substancję czynną Reklemel™ active na rynek wprowadza firma Corteva Agriscience. Jest to nowa substancja nicieniobójcza (nematocyd), która chroni wiele roślin uprawnych przed szkodami powodowanymi przez nicienie, nie zakłócając zdrowej równowagi ekosystemu pożytecznych organizmów glebowych.Reklemel™ active został odkryty i opracowany przez firmę Corteva i jest efektem ponad dziesięciu lat badań.

Reklemel™ active otrzymał od amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) status produktu zmniejszonego ryzyka (Reduced Risk) ze względu na jego zdolność selektywnego zwalczania nicieni pasożytujących na roślinach, możliwość zastosowania w niższej dawce niż inne nematocydy oraz bardzo korzystny profil środowiskowy i toksykologiczny w porównaniu do innych środków nicieniobójczych. Reklemel™ jest jedną z pierwszych nowych substancji czynnych zarejestrowanych zgodnie ze zaktualizowaną polityką EPA w zakresie ochrony zagrożonych gatunków.

Reklemel™ otrzymał także nagrodę Krajowego Stowarzyszenia Producentów na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (National Association of Manufacturers’ Sustainability), jest laureatem nagrody Circular Economy Award, przyznawanej za wdrażanie lub promowanie gospodarki obiegu zamkniętego. Reklemel™, dzięki stosowaniu go w niskich dawkach, umożliwia eliminację emisji ponad 500 mln kg CO2 do ziemskiej atmosfery w ciągu najbliższych 5 lat. 

Nematocyd Salibro™ z substancją czynną Reklemel™ będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Meksyku pod koniec 2023 roku, a obecnie jest już sprzedawany w Kanadzie i Australii. Kolejne rejestracje planowane są na całym świecie, w tym w Unii Europejskiej. Reklemel™ to najnowsze osiągnięcie wprowadzone na rynek przez firmę Corteva, które ma pomóc rolnikom zwiększyć plony, sprostać zmianom klimatycznym, a w konsekwencji wzmocnić globalne bezpieczeństwo żywnościowe. 

Nematocyd zawierający substancję czynną Reklemel™ active można stosować przed sadzeniem/siewem roślin jednorocznych, pomiędzy roślinami wieloletnimi, w sezonie wegetacyjnym i poza nim. Reklemel™ active chroni m.in. warzywa owocowe, korzeniowe i bulwiaste, dyniowate, drzewa i krzewy owocowe i rośliny jagodowe.

Informacja prasowa firmy Corteva Agriscience

Poprzedni artykułPodsumowanie borówkowego sezonu 23. Pogoda rozdała karty!
Następny artykułDobrze zaprojektowana malina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj