Dobrze zaprojektowana malina

Dr Paweł Krawiec z firmy Horti Team oraz Paweł Szymczak z AS Crop w trakcie MF 2023

Drugi sezon w ramach projektu Malinowe Factory oceniany jest wpływ biostymulatora Architect80 na kondycję malin, ich wzrost i plonowanie. Produkt ten w tym sezonie był aplikowany w dwóch ważnych dla malin fazach rozwojowych. Zbiory malin, to również czas, kiedy w czasie zagrożenia porażenia roślin np. szarą pleśń warto sięgać po biologiczne fungicydy i o tym również dowiecie się z materiału.

Pierwsza aplikacja stymulatora wzrostu jakim jest Architect80 rekomendowana jest po ruszeniu wegetacji (przez fertygację). Celem tego zabiegu jest stymulacja prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego oraz wegetacji roślin. W tym czasie Architect80 może być stosowany łącznie z kwasami humusowymi lub produktami opartymi na żywych organizmach. 

Termin kolejnej aplikacji to czas kwitnienia, ale już poprzez opryskiwanie dolistnie, w dawce 0,5 kg/ha. W zależności od potrzeb zabieg ten można powtarzać co około 3 tygodnie w podobnej dawce.

Drugim, wartym uwagi rozwiązaniem oferowanym przez firmę AS Crop jest biologiczny fungicyd Julietta zarejestrowany do zwalczania szarej pleśni. Zauważono również, że aplikacja tego produktu pozwala ograniczyć problem z grzybami sadzakowymi.

Fungicyd Julietta, nie powinien być stosowany z adjuwantami sylikonowymi, które negatywnie wpływają na skuteczność tego zabiegu. Optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie tego biologicznego fungicydu ze zwilżaczami opartymi na terpenach – informował Paweł Szymczak z firmy AS Crop w pierwszych dniach września w jednej z kwater projektu Malinowego Factory 2023. 

Dlaczego warto stosować Architect w uprawie malin oraz czym się wyróżnia na rynku spośród innych aminokwasów oraz bilogicnzym fungicydzie Julietta dowiecie się z materiału filmowego:







Poprzedni artykułReklemel™ active do ochrony upraw przed nicieniami
Następny artykułJagodnik 7/2023 już w sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj