Przyszłość polskich superowoców – dobra diagnoza i dobra strategia
Zapraszamy plantatorów na Konferencje Core Team, która odbędzie się pierwszego dnia Targów TSW, w środę 17 stycznia 2024 roku, w Kielcach. Na Konferencji po raz pierwszy publicznie zaprezentowana zostanie diagnoza stanu branży jagodowej w Polsce. Branża chce integracji w kierunku jakości i rentowności. Diagnoza to pierwszy krok w kierunku ustalenia przejrzystych zasad współpracy w łańcuchu dostaw i zbudowanie długofalowej strategii rozwoju branży jagodowej. Mimo iż w ostatnich dniach często używane jest sformułowanie „systemowe rozwiązania”, w ogrodnictwie od lat dominuje „gaszenie pożarów”. Konferencja ma pokazać, że jako jagodowcy potrafimy popatrzeć w przyszłość i wypracować strategię rozwoju branży jagodowej.

Core Team to forum współpracy liderów sektora ogrodniczego, którzy rozpoczęli pracę w bardziej strategicznej perspektywie, czyli nad decyzjami, które wpłyną na rozwój i zyskowność sektora za 5-10 lat. Jednym z kluczowych obszarów prac jest diagnozy i wypracowanie strategii rozwoju branży.

Diagnoza stanu sektora jagodowego w Polsce

Zapraszamy na prezentacje diagnozy, która jest pierwszym etapem prac nad strategią rozwoju sektora. Patrzymy na niego przez pryzmat marżowości i wartości produkcji, a nie ilości obsadzonych hektarów czy wyprodukowanych ton. 

Jesteśmy światowym liderem w produkcji wielu gatunków, ale czy najwięcej na nich zarabiamy? Jak to zmienić? Jakie argumenty najlepiej trafiają do konsumentów i czy powinniśmy sprzedawać im „owoce jagodowe” czy „polskie superowoce”?

Strategiczne wyzwania i podjęte już działania zaprezentuje Dominika Kozarzewska Prezes Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”, członek Polish Berry Cooperative, członek Rady Nadzorczej KZGPOiW, koordynatorka prac Core Teamu Jagodowego.

Jagodowy Core Team 

Jagodowy Core Team zajmuje się przyszłością rynków owoców jagodowych i pracuje nad strategią rozwoju. Między innymi dlatego w ramach projektu „Diagnoza stanu sektora owoców jagodowych” zleciliśmy badania konsumenckie. Chcieliśmy dowiedzieć się, czego oczekują nasi konsumenci, jakie owoce powinniśmy im zaproponować, jak powinniśmy ich edukować? Między innymi wyniki właśnie tych badań zostaną zaprezentowane na Konferencji Core Team w Kielcach w ramach targów TSW. 

Zaprezentujemy całość diagnozy, dane o wartości i wielkości produkcji, eksporcie i imporcie, o tym, jak się sytuujemy na tle produkcji światowej i handlu owocami jagodowymi na rynku światowym. Powiemy także o tym, jak produkować, żeby zachwycić konsumentów naszymi owocami – zaprasza Dominika Kozarzewska, koordynatorka prac Jagodowego Core Team. 

Konferencja Core Team „Przyszłość polskiego ogrodnictwa”

Wśród prelegentów i moderatorów Dominika Kozarzewska, Paulina Kopeć, Maria Sikorska i dr Mirosław Korzeniowski, prof. Małgorzata Korbin, prof. Joanna Paliszkiewicz i Maciej Majewski, Adam Paradowski, Maciej Dolata oraz Witold Boguta, inicjator powstania Core Teamu.

Zapraszamy na pierwszą Konferencja Core Team „Przyszłość polskiego ogrodnictwa – strategia zamiast gaszenia pożarów”. Targi TSW 2024 zapowiadane są jako rekordowe. Zarówno pod względem liczby wystawców, powierzchni wystawienniczej, jak i ilości branżowych konferencji. Cechą charakterystyczną tej realizowanej przez ogrodniczy Core Team jest promocja kultury strategicznej w sektorze i zaproszenie do współpracy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w oceny różnych scenariuszy rozwoju.

  • Konferencję rozpocznie prezentacja trendów i wyników badań konsumpcji.
  • Poznamy atuty i wyzwania zrównoważonego rozwoju.
  • Po raz pierwszy publicznie zaprezentowana zostanie diagnoza stanu branży jagodowej.
  • Poznamy wyniki i wnioski z badań rynku jabłek w Polsce 2023 i możliwe scenariusze rozwoju produkcji, eksportu i promocji jabłek.
  • Nowe formy współpracy nauki z praktycznym ogrodnictwem – inicjatywa Międz. Towarzystwa Nauk Ogrodniczych (ISHS)
  • W ramach promocji dobrych praktyk dowiemy się jak budować zaufanie i jak oprzeć się fali populizmu.
  • W ramach lepszego zrozumienia finalnych konsumentów porozmawiamy o tym, jak ludzie odbierają naszą koncentrację na agrotechnice i „cenach skupu”. Czy to od nas kupują?

Szerszy opis w materiale: Konferencja Core Team 17/01

Szczegółowy program Konferencji Core Team znajdziecie Państwo na stronie TSW.pl

„CORE TEAM – promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, III edycja” to projekt realizowany przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw we współpracy z agencją INSPIRE smarter branding.Poprzedni artykułTSW 2024 – dlaczego warto tam być?
Następny artykułMaliny po zimie. Jak prawidłowo rozpocząć nowy sezon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj