Projekt Berry Tech 2018 i jego założenia

W roku 2018 firma Doradca Jagodowy rozpoczęła realizację projektu Berry Tech. W ramach którego w dwu lokalizacjach, na obszarze ok 1 ha posadzono 20 odmian truskawek powtarzających owocowanie. Truskawki posadzona na podwyższonych zagonach, ściółkowanych czarną folią z nawodnieniem kroplowym. Wszystkie truskawki posadzono na przełomie kwietnia i maja, z różnego rodzaju sadzonek.

Jako podstawowy były użyte sadzonki typu frigo A, oraz do celów doświadczalnych rośliny posadzono z sadzonek doniczkowanych typu tray plans i plug plans. Aby ocenić wpływ rodzaju sadzonki na wzrost i rozwój roślin. Drugim ważnym celem projektu jest ocena kilku programów ochrony i nawożenia plantacji truskawek. Ich celem jest wybranie optymalnych technologii uprawy dla tego typu odmian truskawek. W materiale filmowym twórcy projektu Berry Tech – dr Paweł Krawiec i dr hab. Zbigniew Jarosz opowiadają o założeniach i celach realizowanych w ramach tego projektu. Wszystkie prowadzone doświadczenia oraz pierwsze obserwacje płynące z aktualnego sezonu. zostaną przekazane plantatorom truskawek w czasie Warsztatów Jagodowych projektu Berry Tech, Które odbędą się 5 sierpnia w Karczmiskach przy ul. Owocowej.

Więcej informacji w zaproszeniu.

Szczegółowe informacji na temat projektu Berry Tech i warsztatów Jagodowych Berry Tech udziela Albert Zwierzyński tel + 48 533 373 709 e-mail albert@agro-wsparcie.plPoprzedni artykułRolnicy protestują w Warszawie
Następny artykułZalecenia do fertygacji w uprawie malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj