Porozmawiajmy o ochronie malin w okresie kwitnienia
Czas kwitnienia malin jest kluczowy w aspekcie ochrony owoców przed szara pleśnią. To właśnie ochrona zapobiegawcza daje najlepsze efekty jeśli chodzi o końcową jakość i zdrowotność malin. Co warto zastosować w ochronie malin w okresie kwitnienia? Podpowiada Barbara Witkowska z firmy Bayer.

To już powinno być generalną zasadą każdego plantatora, że czas kwitnienia to okres wzmożonej ochrony przed szara pleśnią – podkreśla Barbara Witkowska z firmy Bayer. Użyta do tego celu Luna Sensation 500 SC będzie miała efekt i zapobiegawczy i interwencyjny w sytuacji, gdyby już doszło do infekcji. Dodatkowo fungicyd ten zwalcza choroby powodujące zamieranie pędów malin oraz rdzę maliny. Luna Sensation warto zastosować w czasie kwitnienia, a jeśli trzeba powtórzyć zabieg pod koniec okresu kwitnienia lub w okresie przedzbiorczym. Okres karencji w  przypadku malin wynosi 7 dni.

W program ochrony malin warto tez włączyć fungicyd Teldor 500 SC, który ma działanie typowo zapobiegawcze. Podobne działanie ma biofungicyd Serenade ASO, który warto również zamieścić w programie ochrony malin przed szara pleśnią. Serenade ASO będzie chronić maliny przed szara pleśnią ale też wspomagać ich wzrost i wzmacniać odporność względem występowania innych patogenów.

Na plantacjach polowych sporym zagrożeniem w tym momencie może być rdza maliny. Przeciwko tej chorobie warto zastosować Zato 50 WG, a następnie Luna Experience 400 SC.

Ochrona malin w okresie kwitnienia

Archiwum Malinowego Factory

Uzyskaj dostęp do materiałów z poprzednich edycji!Poprzedni artykułKwitnienie malin i aktualne zalecenia nawozowe
Następny artykułEksport borówek z Gruzji rusza na dniach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj