Polifosforany potrzebne dla malin

Henryk Wilczyński, malinowe factory, nawożenie malin,Przed przystąpieniem do ustalania programu fertygacji maliny należy przeprowadzić analizę składu chemicznego gleby oraz wody, która będzie używana do podlewania. Jak informuje Henryk Wilczyński z firmy Yara Poland, dopiero na podstawie tych informacji można przystąpić do opracowania precyzyjnych zaleceń nawożeniowych.

Do przygotowania pożywki w początkowym etapie wzrostu wybrano m.in. nawozy z serii Kristalon, zawierające w swym składzie łatwo dostępny dla roślin fosfor w formie polifosforanów. Wybrano Kristlon Vega, który jest szczególnie rekomendowany tam, gdzie w wodzie znajduje się dużo wapnia. Następnie w okresie kwitnienie i zbioru owoców zostanie zastąpiony nawozem Kristalon Gena. Dodatkowo podawana będzie saletra wapniowa Calcinit.

W czasie wegetacji będzie wykonana kolejna analiza składu chemicznego gleby, co pozwoli przeprowadzić ewentualną korektę składu podawanych nawozów. Dodatkowo jeśli w okresie wegetacji zajdzie taka potrzeba, przeprowadzone zostanie dokarmianie dolistne uprawianych roślin.Poprzedni artykułJak chronić uprawy przed przymrozkami?
Następny artykułNowe modele zapinek dla malin

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj