Podsumowanie i rekomendacje dla truskawek powtarzających owocowanie

Bieżący sezon producenci truskawek powinni zaliczyć do dobrego. Na znaczeniu zyskuje uprawa truskawek w tunelach. Tam gdzie truskawki uprawia się tradycyjnie w glebie, bez osłon, warto uprawy zakładać na zagonach ściółkowanych czarną folią czy też agrowłókniną. To wszystko powala ograniczyć liczbę osób potrzebnych do pielęgnowania uprawa, a także ułatwia zbiór owoców o czym w trakcie wrześniowego spotkania w firmie Agronom Berries informował Grzegorz Ożarek z firmy Intermag.

W uprawie truskawek odmian powtarzających owocowanie, rosnących w matach z substratem kokosowym, bardzo ważna jest analiza składu chemicznego gleby. Znając jej skład i wymagania uprawianej odmiany można precyzyjnie ustalić składa pożywki. Do układania składu pożywki doradca z firmy Intermag rekomendował nawozy z serii Dropfert.

Truskawki odmian powtarzających owocowanie dobrze reagują również na różnego rodzaju produkty biostymulujące. Wśród tej grupy produktów specjalista zwracał uwagę na tytan zawarty w produkcie Tytanit. Ten biostymulator w uprawach prowadzonych na rynnach rekomendował stosować przez system fertygacyjny.

G. Ożarek, z grupy produktów rekomendowanych do nawożenia dolistnego rekomendowała nawóz krzemowy o nazwie Optysil. Jego aplikacja będzie zwiększała odporność roślin na uszkodzenia powodowane przez wysokie temperatury oraz zmniejszała podatność roślin na uszkodzenia powodowane przez szkodniki. Produkt ten pozytywnie również wpływa na jędrność owoców.

Plantatorzy dobrze oceniają również zastosowanie w uprawach realizowanych nie tylko w glebie, ale również w matach, produktu Bactim Vigor. Wpływa on pozytywnie na zdrowotność systemu korzeniowego. Odgrywa to szczególnie ważną rolę jeśli truskawki w tych samych matach uprawiane są przez dwa lub trzy sezony.

Więcej o zaproponowanych rozwiązaniach w uprawie truskawek odmian powtarzających owocowanie dowiecie się w materiale filmowym:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here