Odmiany i zalecenia dla polowej uprawy truskawek

uprawa truskawek, zalecenia dotyczące uprawy truskawek, nowe odmiany trusakwek
W trakcie szkoleń z zakresu polowej uprawy truskawek, odbywających się 19 marca w Czerwińsku oraz 20 marca w Korycinie przedstawiono informacje z zakresu produkcji sadzonek truskawek oraz zasad zakładania polowych upraw truskawki dostosowanych do rodzaju posiadanych sadzonek czy nawet sadzonej odmiany. W praktyczny sposób omówiono zalety i wady polecanych do uprawy odmian truskawki oraz zalecenia dotyczące ich uprawy. Wszystkie te zalecenia można obejrzeć na kilku filmach zamieszczonych w tym materiale.

Michele Montanari i Andrea Casadei z firmy hodowlanej New Fruits omówili pochodzące z realizowanego w tym przedsiębiorstwie programu hodowlanego deserowe odmiany truskawek oraz zasady produkcji sadzonek we współpracujących z tą firmą szkółkach.

O tym, jak uprawiane są truskawki w firmie Agronom Berries w miejscowości Zienki koło Sosnowicy, informował Krzysztof Sak. W tej firmie stale rozwijanym działem produkcji są uprawy szkółkarskie.

Zalety uprawy odmian zarówno przemysłowych jak i deserowych omówił Zbigniew Pisarek z firmy Flevoplant. Szczegółowo przedstawił także zalecenia dotyczące uprawy poszczególnych odmian.

Odmiany truskawek – deserowe oraz przemysłowe – z programu hodowlanego realizowanego przez CIV we Włoszech, których sadzonki oferowane są w Polsce przez firmę Vivai Mazzoni, omówił Tomasz Pieniak. Autor podał także praktyczne rozwiązania pozwalające usprawnić uprawę truskawek.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=NTdpZvXa_9E

Adam Bożęcki z firmy Boryna informuje z koleii o korzyściach jak daje plantatorom możliwość korzystania ze stacji meteo w prognozowaniu zabiegów zwalczających groźne choroby truskawek.

http://www.youtube.com/watch?v=po5j-B8_LKQ

{/reg}Poprzedni artykułJubileuszowe sympozjum KUPS w Jachrance
Następny artykułOcena zawiązania owoców na plantacjach porzeczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj