Odmiany ‘Cory’, ‘Romina’ i ‘Malling Centenary’ w projekcie Truskawki w tunelach

Owoce odmian dostarczonych przez Poland Plants
W projekt Truskawki w tunelach zaangażowało się wiele firm. W ich gronie nie zabrakło tych, które oferują plantatorom materiał szkółkarski. Jedną z nich jest Poland Plants. Szkółka dostarczyła do projektu sadzonki odmian ‘Cory’, ‘Romina’ oraz ‘Malling Centenary’. O tym jakie to były sadzonki oraz jak poradziły sobie w projekcie miałem okazję porozmawiać z Wojciechem Woźniakiem reprezentującym ten podmiot. Specjalista zdecydował się przekazać czytelnikom portalu jagodnik.pl najważniejsze informacje na temat tych kreacji w formie krótkiego filmu.

‘Cory’ – nowa, wczesna odmiana

Doświadczenie na odmianie ‘Cory’ zostało założone z sadzonek wielokoronowych WB. To nowa odmiana o wczesnym terminie owocowania. Plon spełnia wysokie wymagania odbiorców takich jak supermarkety czy wyspecjalizowane sklepy. Truskawka ta nadaje się do sprzedaży bezpośredniej. Udział owoców klasy I w ogólnym plonie jest bardzo wysoki. Owocowanie rozpoczyna się 2 dni później niż w przypadku popularnej ‘Alby’. Dostępne są sadzonki typu frigo i plug. Minimalne zamówienie to 3000 sztuk. Właścicielem tej odmiany jest Vissers America BV.

‘Romina’ – odmiana wczesna i sprawdzona

Inną odmianą dostarczoną do gospodarstwa Kozacka Truskawka należącego do Konrada Kozakiewicza w ramach projektu Truskawki w tunelach była ‘Romina’. To kolejna z wczesnych odmian, której sadzonki dystrybuuje Poland Plants. Owocuje w podobnym terminie co ‘Honeoye’. Owoce mają stożkowy kształt, są słodkie, twarde i błyszczące. W tym przypadku również dostępne są sadzonki frigo i plug, a minimalna ilość zamówienia to 3000.

‘Malling Centenary’ – odmiana do uprawy w tunelu

‘Malling Centenary’ to odmiana dostosowana do uprawy tunelowej. Nie jest tak wczesna jak poprzednio wymienione. Jej owocowanie rozpoczyna się o kilka dni wcześniejsza niż u odmiany ‘Elsanta’. Udział owoców I klasy w plonie ogólnym osiąga poziom 93%. Inną ich zaletą jest łatwość zbioru, którą zapewnia pokrój rośliny  – owoce są widoczne, dobrze wyeksponowane.

Więcej o doświadczeniu

Więcej o tym jak odmiany te poradziły sobie w projekcie Truskawki w tunelach na poniższym filmie opowiada Wojciech Woźniak z firmy Poland Plants. Zapraszam do obejrzenia tego materiału:

Wszystkich zainteresowanych kolejnym szkoleniem zapraszamy na warsztaty jakie będą się w nim odbywały 22 wrześniaPoprzedni artykułSprzedaż owoców jagodowych w Wielkiej Brytanii wciąż rośnie
Następny artykułCzarna porzeczka – podsumowanie sezonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj