Ochrona borówki w czasie kwitnienia i dodatkowa BIOSTYMULACJA

Czas kwitnienia związany jest z dużym wysiłkiem energetycznym ze strony roślin. Muszą one wykarmić intensywnie rosnące młode przyrosty ale też zapewnić energię dla kwiatów i młodych zawiązków. Oprócz dobrej ochrony warto w tym momencie zadbać również o dodatkowe wsparcie dla roślin, z efektem biostymulacji.  

W programie ochrony borówki w okresie kwitnienia nadal można stosować środki oparte na kaptanie. Podczas pełni kwitnienia borówki i w sytuacji gdy warunki pogodowe sprzyjają infekcjom powodowanym przez Botrytis cinerea warto sięgać o fungicydy o układowym mechanizmie działania. Warto zadbać też o odpowiednią biostymulację, zwłaszcza gdy wiać, że masa liści jest zbyt mała w odniesieniu do ilości kwiatów/owoców.  Warto sięgnąć po taki produkt jak BM Start. Zawierający algi, ale też dodatek boru będzie pozytywnie wpływał na kondycję roślin ich wigor, a przy okazji wspomagał prawidłowe zapylenie i zapłodnienie kwiatów. Warto taki zabieg wykonać w bloku: na początku, w pełni i pod koniec kwitnienia – zaleca Michał Malicki z UPL Polska.

Jest też jeszcze dobry moment na walkę z chwastami. Do likwidacji chwastów jednoliściennych można zastosować Select Super.

Ochrona borówki w czasie kwitnieniaPoprzedni artykułMalina letnia i jesienna – uprawy polowe. Monitoring – choroby i szkodniki przed kwitnieniem.
Następny artykułMączniak prawdziwy truskawki – jak skutecznie zapobiegać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj