Agrivi debiutuje w Polsce

Piotr Remiszewski, Enterprise Sales Manager w Agrivi




Agrivi debiutuje w Polsce. Firma ta dostarcza programy do zarządzania gospodarstwem rolnym. Spółka została  założona w 2013 roku  i już w tej chwili obecna jest w ponad 150 krajach, a aplikacja którą oferuje, przetłumaczona została na 17 języków. Korzysta z niej obecnie ponad 40 tys. użytkowników. Grono to stale rośnie. W dniu 30 sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie, na którym Piotr Remiszewski z firmy Agrivi zapoznał zebranych przedstawicieli prasy ogrodniczej i rolniczej z działaniami firmy oraz jej produktem.

O firmie i jej aplikacji

Agrivi choć powstała całkiem niedawno, to dziś zatrudnia już prawie 40 specjalistów z branży rolniczej i informatycznej. Celem ich działań jest dostarczenie użytkownikom prostej w obsłudze aplikacji, która ułatwi ich pracę podnosząc przy tym jej wydajność. Dzięki programowi możliwe jest zarządzanie gospodarstwem w takich obszarach jak organizacja pracy i zadań w polu, wykorzystanie maszyn, identyfikacja chorób, pojawienia się szkodników,  sterowanie urządzeniami, prognozowanie sytuacji pogodowej, zarządzanie finansami i zapasami. Aplikacja umożliwia pełną identyfikowalność produktów i dostęp do analiz. Dzięki niej powstaje baza wiedzy w ramach której możliwa jest wymiana danych.

Dla kogo jest stworzona aplikacja?

Oprogramowanie zostało stworzone z myślą o zarządzaniu takimi uprawami jak zboża, owoce, warzywa, trawy i kwiaty. Możliwe są przy tym różne systemy prowadzenia gospodarstwa. Aplikacja pozawala na obsługę gospodarstw, gdzie produkcja jest konwencjonalna, ekologiczna i zintegrowana. Poza rolnikami i ogrodnikami aplikacja trafić może także do banków, gdzie stanowić będzie dogodne narzędzie do analiz możliwości i ryzyka  kredytowego czy platformę do świadczenia usług. Korzystać z niej będą zapewne także ubezpieczalnie. Pomoże ona w likwidacji szkód i analizie ryzyka ubezpieczeniowego. Ponadto, korzystać z niej mogą także przedsiębiorstwa, na przykład zakłady przetwórcze czy producenci żywności. Aplikacja pomoże w zarządzaniu planami skupu, jakością produktów, i co najważniejsze, ich identyfikowalnością .

Najważniejsze funkcjonalności dla rolników

Agrivi to bardzo wszechstronne rozwiązanie do zarządzania gospodarstwem

Aplikacja pozwala na ewidencjonowanie poszczególnych zadań i zabiegów wykonywanych  na polu co ułatwia tworzenie harmonogramów poszczególnych prac i śledzenie ich realizacji. Oprogramowanie umożliwia także kontrolę wykorzystania maszyn, na przykład ciągników czy opryskiwaczy. Można do niej przenieść wszelkiego rodzaju dokumenty, takie jak umowy, wypisy z ksiąg wieczystych, książki serwisowe, czy polisy ubezpieczeniowe. Wprowadzenie poszczególnych działek umożliwia zaś ustanowienie optymalnego dla potrzeb gospodarstwa płodozmianu czy pozyskanie szczegółowych informacji pogodowych dla każdej z lokalizacji z osobna. Prowadzenie zapisów w czasie rzeczywistym umożliwia precyzyjne określenie stanów nawozów czy ś.o.r. zmagazynowanych w gospodarstwie a możliwość pracy aplikacji w trybie off-line daje nam wgląd do danych w dowolnym miejscu nawet bez dostępu do sieci Internet. Także na bieżąco aktualizowane są dane pogodowe, co sprawia, że plantator w razie zagrożenia otrzymuje alerty pogodowe dotyczące gradu, przymrozka, porywistych wiatrów czy ryzyka powodzi. Zaś na podstawie analizy sytuacji pogodowej użytkownicy aplikacji otrzymują informację o możliwości wystąpienia chorób lub szkodników. Pewnym niedocenianym, ale jakże ważnym zagadnieniem w racjonalnie prowadzonych gospodarstwach jest zarządzanie obiegiem pieniądza. Przecież po to pracuje się na wsi tak ciężko, żeby jednak na tym zarabiać. Aplikacja pozwala na lepszą, ściślejszą kontrolę płatności i zarządzanie dokumentami finansowymi – mówił w Warszawie Piotr Remiszewski.

Gdzie kupić?

Aplikację Agrivi można kupić za pośrednictwem strony internetowej firmy jak również u oficjalnych dystrybutorów w Polsce miedzy innymi w firmie Osadkowski-Cebulski lub  Support Team. Pewnego rodzaju nowością a zarazem wygodną formą zakupu jest AGRIV  BOX czyli pudełko zawierające instrukcje oraz kody aktywacyjne do oprogramowania. W zależności od potrzeb dostępne są trzy warianty aplikacji: Starter, Professional i Premium. Podstawowy, Starter, miesięcznie kosztuje 19 euro. Istnieje także możliwość uiszczenia opłaty rocznej. Wówczas koszt wynosi 190 euro, więc jest to opcja ekonomicznie bardziej korzystna.







Poprzedni artykułSiła (smaku) ‘Magnum’
Następny artykułPolish Berry Cooperative aktywnie promuje polską borówkę w Azji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj