Obfite kwitnienie truskawek i duże plony dobrej jakości – Jak to zrobić?

Flair
Truskawki odmiany 'Flair' zbierane są do łubianek o pojemności 1 kg
Po trudnym pogodowo kwietniu, nocnych majowych przymrozkach i braku opadów, nadchodzą korzystne dla uprawy truskawek dni. Jest to ważny czas aby wspomóc rośliny w okresie kwitnienia, a także zatroszczyć się o to, by plon jakościowo i ilościowo był na wysokim poziomie.

Inspirujący przykład

Badania terenowe nad możliwością biostymulacji truskawek właśnie w kierunku poprawy kwitnienia oraz uzyskania większego plonu lepszej jakości owoców prowadzi dr Paweł Krawiec w stacji doświadczalnej firmy Hori Team w Karczmiskach w zachodniej Lubelszczyźnie. Tam w kwaterze truskawkowej już od 2 sezonów stosowany jest Quantis. W zeszłym roku miało to miejsce dwukrotnie. Pierwsza aplikacja dokonana została przed kwitnieniem, druga w czasie kwitnienia. Te parametry, które szczególnie interesują plantatorów, tj. wysokość plonu, jego jakość i trwałość pozbiorcza poprawiły się na tyle, że w bieżącym sezonie kontynuuje doświadczenie – mówił w trakcie obchodu plantacji dr P. Krawiec. Towarzyszył mu Radosław Ptaszek z firmy Syngenta, który nieco więcej opowiedział na temat preparatu Quantis.

Czym jest Quantis?

Jest to biostymulator, którego rejestracja dopuszcza jego użycie m.in. w truskawce. To nawóz organiczny powstały w wyniku fermentacji melasy z trzciny cukrowej i drożdży. Produkt dodatkowo wzbogacony został potasem i wapniem. Zawiera ponadto 12-19% węgla organicznego i 2% aminokwasów. Polecam Quantis przede wszystkim jako element uodparniania truskawek na wysokie temperatury w czasie czerwcowych upałów. Preparat ten świetnie zabezpieczy je na wypadek wystąpienia takiego stresu abiotycznego. Produkt ten sprzyja wegetacji i plonowaniu roślin w lata o zróżnicowanych warunkach uprawy, co dowiedzione zostało naukowo – mówił podczas lustracji doświadczalnej kwatery truskawkowej R. Ptaszek.

wykres: Plonowanie truskawki a zastosowanie Quantis z firmy Syngenta

Jak dowiedzieć się więcej

Sposobów na pozyskanie wiedzy dotyczącej użycia Quantis oraz wyników jakie może ono przynieść jest kilka. Jednym z nich jest wizyta na stronie internetowej firmy Syngenta, w ofercie której znajduje się ten biostymulator. Można także skontaktować się z jednym z przedstawicieli tego koncernu i o ten preparat zapytać. Jednak najszybszą formą zapoznania się z działaniem Quantis jest obejrzenie powyższego filmu. W nim znajduje się sporo ciekawych informacji, m.in. prezentowane są wyniki produkcyjne uzyskane w gospodarstwie dr P. Krawca. Oglądając materiał filmowy można zapoznać się z opinią tego doświadczonego plantatora i naukowca na temat efektywności biostymulatora Quantis. Zapraszamy!

materiał promocyjny z firmy SyngentaPoprzedni artykułMaliny w technologii bez pozostałości
Następny artykułNawożenie malin z firmą YARA, cz. IV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj