Nowy model opryskiwacza do truskawek

Opryskiwacz Agro SP 1500-1

Firma Agro, której właścicielem jest Paweł Kaliński, zlokalizowana jest w pobliżu największej strefy uprawy truskawek w Polsce. Nie dziwi więc, że przedsiębiorstwo już od lat buduje m.in. modele opryskiwaczy dedykowane ochronie właśnie tego gatunku. Konstrukcje ewoluują i są udoskonalane tak, by sprostać wymogom ochrony najnowszych odmian uprawianych w różnych systemach. Jeden z modeli opryskiwaczy właśnie z portfolio tej firmy mogli zobaczyć w pracy uczestnicy finałowego spotkania w ramach projektu „Truskawki w tunelach”.

Co wyróżnia prezentowany model?

Paweł Kaliński ZHU Argo

Największą zaletą w ochronie truskawek jaką posiada prezentowany nowy model opryskiwacza jest nanoszenie cieczy roboczej na rośliny z pomocniczym nadmuchem powietrza z góry i od dołu. W prezentowanej konfiguracji podczas jednego przejazdu można wykonać zabieg na 10 zagonach. Dzięki temu, że dyfuzory poruszają się na specjalnym ciągnionym elemencie, to nawet gdy napotkają przeszkodę w terenie nie uszkodzą się lecz uniosą do góry. W pracy ciągle kopiują ukształtowanie terenu i przemieszczają się bardzo nisko dzięki czemu ciecz robocza nanoszona jest dokładnie także od spodniej strony liści – tłumaczył konstrukcyjne niuanse budowy belki opryskiwacza P. Kaliński zgromadzonym w Michałowie plantatorom. Prezentowany przez niego model SP 1500-1 wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1500 l. Pracą maszyny zarządza komputer Bravo 300. Rozkładanie ramion, ich podnoszenie i stabilizacja odbywa się hydraulicznie. Zamontowana tu pompa ma wydajność 215 l/min. Zapotrzebowanie na moc to ok. 60-65 KM.

Więcej możliwości

ZHU Argo zajmuje się produkcją rożnego typu opryskiwaczy. W ofercie podmiotu poza sprzętem do ochrony truskawek są też konstrukcje o przeznaczeniu sadowniczym oraz typowo polowym. Jednak także w przypadku opryskiwaczy truskawkowych widoczne jest spore zróżnicowanie produktowe. Firma, głównie z włoskich podzespołów, konstruuje maszyny do pracy w kwaterach polowych, ale także do opryskiwania truskawek w tunelach. Gabaryty, a więc rozmiar belki czy pojemność zbiornika oraz parametry robocze mogą być dostosowywane do wymogów i oczekiwań odbiorcy. Opryskiwacz SP 1500-1 to zatem tylko jedna z  wielu propozycji Argo dla producentów truskawek. Więcej na jej temat można dowiedzieć się od P. Kalińskiego, który zgodził się opowiedzieć o tymże modelu przed kamerą w trakcie finału projektu „Truskawki w tunelach”. Filmowy zapis tej prezentacji znajduje się poniżej:

Poprzedni artykułWażne kryteria w naborze wniosków na nawodnienia
Następny artykułTanie jesienne zabiegi nawożenia i ochrony truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj