Przypominamy, że już jutro w Lublinie odbędzie się konferencja pt: Nowoczesna uprawa malin w Polsce i w Europie. Odbędzie się ona 22 listopada w ramach targów: Vege Fruit Expo w budynku głównym Targów Lublin na ulicy Dworcowej 11.

Starannie dobrane tematy konferencji oraz prelegenci gwarantują największy poziom przekazywanej w sposób bardzo praktyczny wiedzy. Podczas konferencji planowane jest 6 wykładów, skupiających się wokół optymalnego odżywienia roślin, produkcji owoców malin w różnych systemach, problemów związanych z wirusami, a także różnej reakcji nowych i sprawdzonych odmian na nawożenie.

TIE_7516

 • Nowoczesna diagnostyka podstawą optymalnego plonowania malin

  – Dr hab. Zbigniew Jarosz, UP w Lublinie

Jeden z najlepszych specjalistów w naszym kraju zajmujących się tematyką mineralnego żywienia roślin oraz nawożenia przedstawi najważniejsze elementy pozwalające na ocenę zasobności gleby oraz stanu odżywienia roślin będące podstawą przygotowania optymalnego programu nawożenia.

 • Stan odżywienia malin w minionym sezonie – obserwacje oraz wnioski

  – Dr Andrzej Grenda, Yara Poland

Miniony sezon nie należał do najłatwiejszych w uprawie malin zarówno w polu, jak i pod osłonami. Problemy związane z nawożeniem, które dotykały producentów przez cały sezon, ich przyczyny oraz możliwości ich zapobiegania omówi przedstawiciel Yara Poland.

 • Uprawa malin na Bałkanach

– Stevan Mesarovic, Yara Bałkany

Dyrektor oddziału Yara na Bałkanach, człowiek od lat związany z produkcją owoców w Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji przedstawi charakterystykę uprawy oraz główne problemy związane z produkcją owoców malin w wymienionych krajach.

 • Uprawa malin w Wielkiej Brytanii

  – Mike Stoker, Yara UK

Jeden z najbardziej doświadczonych doradców w Yara UK, jak również były producent owoców przedstawi charakterystykę uprawy oraz główne problemy związane z produkcją owoców malin w Wielkiej Brytanii.

 • Najważniejsze wirusy na plantacjach maliny – szkodliwość, zagrożenie i sposoby zapobiegania

  – Dr hab. Mirosława Cieślińska, IO Skierniewice

Omówienie tematu, który stał się w kilku ostatnich sezonach jednym z największych problemów na plantacjach został powierzony jednej z najbardziej doświadczonych osób zajmujących się tym zagadnieniem.

 • Potrzeby pokarmowe różnych odmian malin

  – Dr Paweł Krawiec, UP w Lublinie

Wprowadzanie nowych odmian niesie ze sobą również konieczność zróżnicowania ich potrzeb nawozowych. Na podstawie swojego wieloletniego, praktycznego doświadczenia, pionier nowych technologii w uprawie malin podzieli się swoimi spostrzeżeniami w temacie różnych potrzeb pokarmowych nowych i sprawdzonych odmian malin.

Konferencja odbędzie się w głównym budynku Targów Lublin (ul. Dworcowa 11), na antresoli, początek o godzinie 10:00.

WSTĘP WOLNY, po uprzednim zarejestrowaniu się w recepcji targów, czynnej od godziny 9:00.

Zapraszamy również Państwa do odwiedzenia ekspozycji Yara Poland na targach Vege Fruit Expo, w dniach 22-23 listopada, stoisko nr 5 w hali C

Wszystkim producentom posiadającym aktualne wyniki analiz zasobności gleby wykonane metodą ogrodniczą oraz wyniki analiz wody oferujemy opracowanie indywidualnych zaleceń fertygacyjnych do uprawy malin na podstawie najnowszego oprogramowania.

 

Poprzedni artykułWczesne odmiany truskawek (cz. I)
Następny artykułRekordowe ExpoSE 2016

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj