Nowe rozwiązanie do zwalczania mączniaka prawdziwego 

Amerykański mączniak agrestu – objawy widoczne na liściach porzeczki czerwonej odmiany ‘Rolan’W tym roku producenci krzewów jagodowych zyskali nowy produkt do zwalczania mączniaka prawdziwego. Jest nim Thiopron – fungicyd na bazie mikronizowanej siarki, którego formulacja zapewnia nie tylko wysoką skuteczność, ale również zabezpiecza produkt przed zmywaniem.

Produkt oferowany jest w opakowaniach o pojemności 10 l. W uprawie roślin jagodowych zarejestrowany jest do stosowania na plantacjach malin, agrestu oraz porzeczek. Okres karencji w przypadku fungicydu Thiopron to tylko 1 dzień. 

Zalecenia dotyczące stosowania fungicydu Thiopron w uprawach małoobszarowych

UprawaZwalczane
choroby
Maksymalna/
zalecana
dawka dla
jednorazowego
zastosowania
Termin zabiegu
Groch zwyczajny siewnyMączniak prawdziwy grochu5,0 l/haTermin stosowania środka: stosować zapobiegawczo lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy widocznych 9 lub więcej międzywęźli do fazy, gdy 50% strąków dojrzewa (nasiona o typowym zabarwieniu, suche i twarde) (BBCH 39-85). 
MalinaMączniak prawdziwy maliny5,0 l/haTermin stosowania środka: stosować zapobiegawczo lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy oddzielenia się pierwszego pąka kwiatowego w gronie do fazy zaawansowanego dojrzewania, gdy pierwsze jagody u podstawy grona osiągają charakterystyczną dla gatunku barwę (BBCH 57-85).
Agrest, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka białaAmerykański mączniak agrestu2,5 l/haTermin stosowania środka: stosować zapobiegawczo lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy oddzielenia się pierwszego pąka kwiatowego w gronie do fazy zaawansowanego dojrzewania, gdy pierwsze jagody u podstawy grona osiągają charakterystyczną dla gatunku barwę (BBCH 57-85).


Poprzedni artykułKompletna technologia uprawy borówki. Co było na pokazach Konferencji Borówkowej 2024?  
Następny artykułKiedy zacząć nawożenie truskawek w sezonie 2024?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj