Międzynarodowa Konferencja Borówkowa to doskonała okazja do zaprezentowania nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w uprawie borówki. W tym roku na plantacji w Dolecku u Anny Mirosława Garlińskich zaprezentowano nie tylko maszyny używane na plantacjach, ale również pokazano proces wymiany roślin oraz techniki cięcia krzewów borówki.

Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, jak optymalizować produkcję, obniżać koszty i chronić rośliny przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Pokazaliśmy, jak ciąć krzewy borówki, by uzyskiwać najwyższej jakości owoce. Bardzo interesujące okazały się pokazy wymiany roślin na plantacjach borówki. Okazuje się to bardzo ważne, bo wiele plantacji teraz przygotowuje się do tego, żeby wymieniać odmiany, wymieniać rośliny. I wiele osób po prostu nie wie, jak to robić. I tutaj to wszystko pokazaliśmy. Od karczowania starych roślin, przygotowania gleby, wzbogacenie jej w świeżą materię organiczną, po uprawę, formowanie zagonów i sadzenie samych roślin.

Bardzo cenne podczas spotkań plenerowych okazują się pokazy ciecia krzewów borówki

Konferencja Borówkowa to czas i miejsce gdzie zdobywamy wiedzę, ale też mamy możliwość rozmowy, dyskusji i poznania najciekawszych rozwiązań w uprawie borówki. Uważam, że takie spotkania to przede wszystkim doskonała okazja do poznania ekonomicznych sposobów inwestycji – uważa Izabela Kaczorowska, prowadząca portal kobietawsadzie.pl.

Ponadto, eksperci omawiali strategie antyprzymrozkowe oraz mechanizację procesów uprawy, co może przyczynić się do oszczędności i obniżenia kosztów. Konferencja była także doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w branży jagodowej. Dla tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tegorocznej edycji, organizatorzy zapraszają na kolejny rok.Poprzedni artykułPodłoże popieczarkowe – czy można je stosować w ogrodnictwie?
Następny artykułNowe rozwiązanie do zwalczania mączniaka prawdziwego 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj