Nowe, biologiczne rozwiązania w tunelowej uprawie malin. Również dla malin w uprawie polowej

Rosnące oczekiwania odbiorców dotyczące oferowania malin bez pozostałości lub z minimalnym ich poziome, powodują, że producenci coraz częściej sięgają po rozwiązania biologiczne. Kilka wartych uwagi, cieszących się bardzo dobrą opinią plantatorów, w swojej ofercie ma firma Natural Crop, z której przedstawicielem – Rafałem Frocem spotkaliśmy w tunelu, gdzie w ramach projektu „Malinowe Factory” w jednej z kwater stosowane są produkty tej firmy.

Wdrożenie z produktami firmy Natural Crop realizowane są w kwaterze odmiany ‘Enrosadira’. Jej rośliny znajdują się w zblokowanych tunelach z firmy Haygrove. Tegoroczne warunki pogodowe, jak informuje dr Paweł Krawiec z firmy Horti Team, wymagają stosowania rozwiązań wpływających na zdrowotność pędów oraz ograniczających wpływ zmiennych warunków pogodowych na kondycję roślin.

Duże amplitudy temperatury między dniem a nocą powodują, zmiany w transpiracji. W niektórych układach pogodowych może powodować to pękanie pędów. Te pęknięcia oraz uszkodzenia po usuwaniu dolnych odrostów oraz liści należy dobrze zabezpieczyć – zaleca dr P. Krawiec.

Jednym z pierwszych zastosowanych tutaj produktów z rekomendacji doradców z firmy Natural Crop był koncentrat aminokwasowy o nazwie NaturalCrop SL. Jego aplikację połączono z nawozem wapniowo-krzemowego o nazwie SmartSil WP, który zwiększa odporność roślin na choroby oraz szkodniki.

Kolejnym produktem jaki jest stosowany w tej kwaterze to bionawóz o nazwie Zumba Plant. W swoim składzie zawiera on bakterie z rodzaju Bacillus. Produkt ten pozwala zabezpieczyć rośliny przed wnikaniem do nich patogenów chorobotwórczych. Czwartym z rekomendowanych do zastosowania tutaj produktów jest biostymulator o nazwie SuperFifty 500 SL. Pozwala on przygotować rośliny na warunki stresowe oraz ograniczyć negatywnych warunków na kondycję roślin.

O tym jak stosować te produkty w uprawie malin, oraz jak wpływają na zdrowotność roślin oraz na jakość owoców dowiecie się z materiału filmowego. Osoby uprawiające maliny w gruncie mogą również dowiedzieć się o zabiegach jakie warto wprowadzić na plantacjach polowych w celu poprawy kondycji i zdrowotności roślin:Poprzedni artykułCzerwiec na plantacjach jagody kamczackiej – informacje dla plantatorów
Następny artykułJak nawozić borówki pod koniec kwitnienia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj