Nawozy do fertygacji malin w uprawie polowej

W tym sezonie, podobnie jak w minionej edycji projektu Malinowe Factory będziemy testowali skuteczność w uprawach polowych produktów nawozowych przeznaczonych do fertygacji. Będzie to szczególnie ważne w tym sezonie, gdy plantacjom dokuczają wiosenne przymrozki a obfite deszcze powodują wypłukanie składników pokarmowych z gleby.

Mimo dużej ilości wody w glebie fertygację można rozpocząć już w tym momencie tak by nie dopuścić do zagłodzenia roślin. Ważne w tym okresie jest podawanie wszystkich makro- i mikroelementów w tym wapnia. Nawozami na które chcieliśmy zwrócić uwagę w ty momencie są:

  1. Gama nawozów Rosasol – w pełni rozpuszczalne nawozy krystaliczne skierowane do fertygacji. Szeroka paleta składów pozwala dobrać odpowiedni nawóz do danej uprawy i fazy rozwojowej. Każdy z nawozów zawiera w sobie również mikroelementy co czyni takie nawożenie w pełni kompleksowym.
  2. ASX CaTS (tiosiarczan wapnia) – to unikatowe połączenie siarki i wapnia w płynnej formie tiosiarczanu (nie siarczan). Dostarcza łatwo przysfajalny wapń wprost do korzeni bez podnoszenia pH gleby. Dodatkowo podawana w tym nawozie siarka harmonizuje gospodarkę azotem.
  3. ASX KTS (tiosiarczan potasu) – to podobnie jak CaTS płynny nawóz ale zamiast wapnia siarka została połączona w tym wypadku z potasem

Obydwa tiosiarczany mają tą unikatową cechę przez ich podanie aktywizuje się związany w kompleksie sorpcyjnym potas i magnez.

  1. ASX Krzem plus – to nawóz z krzemem w postaci kwasu ortokrzemowego, co decyduje o jego dobrej wchłanialności. Można go podawać dolistnie, ale ma również swoje zastosowanie w fertygacji. Usztywniające komórki roślinne właściwości krzemu będą dobrym rozwiązaniem na uszkodzone i zalane korzenie dodatkowo poprawiając ich napowietrzenia. Mocne tkanki roślinne będą również o wiele odporniejsze na infekcje patogenów.
  2. Mikrostar complex – to kompleksowy nawóz ze wszystkimi mikroelementami. Formy chelatów zdecydowanie podnoszą jego skuteczność.
  3. Metalosate Calcium – to dolistny nawóz zawierający wapń skompleksowany aminokwasami roślinnymi. Fromulacja ta zapewnia nie tylko błyskawiczne pobieranie ale także umożliwia transport wapnia z liścia do owocu wraz z asymilatami.

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here